Głogów: Oddali krew dla śmiertelnie chorych dzieci

0
462
2014-01-14-uczniowie-budowlanki-oddali-krwe@Glogow-pobieranie2

Uczniowie Zespołu Szkół Samochodowych i Budowlanych wzięli udział w akcji oddania krwi dla dzieci śmiertelnie chorych z Kliniki Transplantacji i Onkologii Dziecięcej we Wrocławiu. Oddano 13 litrów krwi. Następnie uczniowie głogowskiej szkoły pojechali odwiedzić małych pacjentów i obdarować ich prezentami.

Uczniowie Zespołu Szkół Samochodowych i Budowlanych doskonale wiedzą, że najcenniejszym darem, jakim można obdarować drugiego człowieka jest krew.  Uczniowie Zespołu Szkół Samochodowych i Budowlanych wzięli udział w akcji organizowanej przez Klub Honorowych Dawców Krwi przy Hucie Miedzi „Głogów” – „Zdaj krew razem z HDK.

Najważniejszym wspólnym celem było zdanie krwi dla śmiertelnie chorych dzieci z Kliniki Transplantacji Szpiku, Hematologii i Onkologii Dziecięcej Akademii Medycznej we Wrocławiu. Akcja cieszyła się ogromnym zainteresowaniem. Aż 25 uczniów głogowskiej szkoły wzięło udział w tym bezinteresownym działaniu na rzecz ratowania zdrowia i życia drugiego człowieka.

W sumie uzbierano 13 litrów krwi. Następnie uczniowie, dzięki finansowemu wsparciu Dyrektorki szkoły Janiny Nóżki oraz nauczycieli, zakupili  ogromną ilość słodyczy oraz artykułów potrzebnych do zajęć artystycznych, które odbywają się we wrocławskiej klinice. Z zakupionymi rzeczami pojechali do małych pacjentów.

Celem wyjazdu było spotkanie się z małymi pacjentami kliniki. “Bardzo zależało nam na tym, by choć przez chwilę zapomnieli o wielkim bólu i ogromnym cierpieniu, by choć przez moment zagościł na ich twarzach uśmiech. Dlatego też obdarowaliśmy ich prezentami” – mówili uczestnicy wycieczki.

Dodaj komentarz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.