Przyszłość głogowskich obiektów sportowych!

0
507

Skatepark, sala do fitness i squash’a, kryte korty tenisowe, to najbliższe plany rozwojowe spółki akcyjnej Chrobrego Głogów S.A. Wszystko wskazuje na to, że jedne z najlepiej wyposażonych obiektów sportowych w okolicy wciąż będą się rozwijać. Wszystko zależy jednak od budżetu miasta i przeznaczonych w nim pieniędzy na rozwój. Jeszcze kilka lat temu, na miejscu dzisiejszych, profesjonalnych i w pełni nowoczesnych obiektów sportowych znajdował się popularny “żużel”, gdzie dwa razy w tygodniu odbywał się “duży targ”. Zmiana uroku tego miejsca jest ogromna i należy do jednych z największych inwestycji w historii miasta. Okazuje się, że prawdopodobnie na tym się nie skończy. 

Oczywiście, możemy nazwać to marzeniami, ale Chrobry Głogów jest spółką miejską i od miasta zależy, w jakim kierunku pójdzie – powiedział dyrektor Przemysław Bożek. Chrobry Głogów ma już plany na najbliższe lata – Dokument oczywiście powstał w oparciu o strategię rozwoju miasta i powstał dlatego, aby obecne władze miasta i spółki oraz te przyszłe mogły z niego w każdej chwili skorzystać. Na pewno będzie więc ewoluował, będą dochodziły do niego dodatkowe rzeczy, inne usuwane, ale strategia dotycząca tego, gdzie Chrobry Głogów ma być i jak ma wyglądać w 2030 roku niech już teraz będzie czytelna – dodaje dyrektor. Co zaplanowano na najbliższe lata?

 

Sala fitness i sala do squash’a. 

chrobry_glogow_squash_7ba1ca4d90094a5e4932c47c09dac570

Sala fitness i sala do squash’a to jeden budynek, który byłby przyłączony do pływalni Chrobry w południowo-wschodniej części, w sąsiedztwie dużego parkingu. Zaletą tego rozwiązania jest brak konieczności zatrudniania dodatkowego personelu do obsługi. Zapewni ją obsługa kas basenu. Nowy budynek zostałby podzielony na dwie części. W pierwszej klienci mogliby korzystać z trzech pełnowymiarowych kortów do squash’a, w drugiej znalazłaby się sala fitness. Nie byłaby ona wspólna dla wszystkich urządzeń. Przykładowo, w innej lokalizacji ustawiony zostałby sprzęt do wysiłku aerobowego lub interwałowego (bieżnie, stacjonarne rowery, orbitreki…), a w innej (w tym przypadku na półpiętrze-antresoli) znalazłby się sprzęt do wysiłku siłowego. Byłoby też wygospodarowane miejsce do innych zajęć, np. popularnego w ostatnim czasie crossfit – czytamy na oficjalnej stronie internetowej Chrobrego Głogów S.A.

 

Skate Park.

skatepark2_64052a084018d3d9d4a062d70604261c

Podczas gdy najmłodsi piłkarze uganialiby się za piłką na mini-boiskach, tuż obok nieco starsze osoby zaspokoiłyby bardziej ekstremalne potrzeby. Po torze rowerowym, kolejną lokalizacją do uprawniania ekstremalnych sportów byłby skatepark – przeznaczony do zabawy i nauki nowych trików na rowerze, rolkach czy deskorolce. Opracowany już wcześniej projekt zakłada, że całość będzie składać się z dwóch części. Pierwsza posłuży przede wszystkim rowerzystom i rolkarzom. Pojawią się bowiem elementy sprzyjające wykonywaniu akrobacji powietrznych (spin czy funbox), a dzięki roll-in-owi służącemu do rozpędu, zostanie zagwarantowana odpowiednia prędkość najazdu na przeszkody.

Druga część jest dedykowana bardziej deskorolkarzom. Osoby lubujące się w tym sporcie do swojej dyspozycji będą mieć m.in. funbox, na którym można skakać, a także wykonywać tzw. grindy* oraz slajdy** na murku i poręczy. Pojawi się nawet betonowa platforma z murkami, poręczą, duble setem schodów, london gapem oraz piramidą, która stanowi znakomitą namiastkę ulicznej architektury nadając całemu obiektowi niepowtarzalny charakter.
Nie zabraknie tzw. quarter pipe-ów zespolonych z minirampą, a więc elementów do wykonywania najróżniejszych ewolucji. 

 

Kryte korty tenisowe. 

kryte korty

Chrobry Głogów S.A. posiada obecnie cztery odkryte korty do gry w tenisa ziemnego, których obłożenie w okresie letnim jest bardzo duże.  Można więc podejrzewać, że również zimą byłoby zainteresowanie uprawianiem tej dyscypliny. Umożliwiłyby to zadaszone korty, na które miejsce jest – przykładowo – tuż obok hali, gdzie obecnie znajduje się boisko wielofunkcyjne, a obok skrawek zieleni. Dwa korty zostałyby pokryte ogromną kopułą, ale przejrzystą, aby nawet wieczorową porą osoby z zewnątrz widziały toczącą się grę. Taki widok stanowiłby żywą reklamę obiektu.

Pierwsza inwestycja – sala fitness i Squash – miała się rozpocząć jeszcze w tym roku, ale decyzją radnych podczas ostatniej, nadzwyczajnej sesji została wstrzymana. Nie znamy dokładnej daty realizacji planów, ale jak informuje Chrobry Głogów S.A miały by się one ziścić najpóźniej do 2030 roku. Natomiast, wszystko uzależnione jest od pieniędzy publicznych, co wiąże się z pozytywną decyzją władz.

Dodaj komentarz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.