Głogów: Kolejni złodzieje infrastruktury kolejowej zatrzymani

0
550
Arch.-2013-10-18-zatrzymani-dzieki-pomocy-swiadow-przez-glogowska-policje@Glogow-01-

Dwóch mężczyzn w wieku 20 i 28 lat zostało zatrzymanych za kradzież infrastruktury kolejowej. Głogowscy policjanci z wydziału kryminalnego dokonali zatrzymania działając wspólnie z funkcjonariuszami Straży Ochrony Kolei. Obydwaj są mieszkańcami Głogowa. Zostali zatrzymali tuż po dokonaniu kradzieży, trzech silników napędzających zwrotnice na torach, każdy o wartości 1.200 złotych. Policjanci odzyskali skradzione przedmioty. Jeden ze sprawców, 20 – latek, był poszukiwany listem gończym. 

Całe zdarzenie miało miejsce na czynnej linii kolejowej Wrocław – Szczecin w pobliżu Głogowa. Sprawcy kradzieży zostali zatrzymani w nocy z 6 na 7 stycznia 2014 roku. 20 i 28 – latek są mieszkańcami Głogowa, dobrze znani głogowskiej policji ze swej działalności przestępczej.

“Tym razem próbowali ukraść silniki elektryczne napędzające kolejowe zwrotnice. Uszkodzili w ten sposób trzy zwrotnice” – informuje Bogusław Kaleta z Komendy Powiatowej Policji w Głogowie.

Złodzieje nie cieszyli się długo swoim łupem. Zaledwie kilka minut po kradzieży policjanci zatrzymali najpierw 28 – latka, a potem jego 20– letniego kolegę. Policjanci odzyskali skradzione przedmioty. Ich wartość wynosi 3.600 złotych. Jeden ze sprawców 20 – latek był poszukiwany listem gończym, ponieważ nie zgłosił się do odbycia kary za inne kradzieże.

Głogowscy policjanci działali wspólnie ze strażnikami ochrony kolei.

Za kradzież infrastruktury kolejowej grozi kara nawet do 8 lat pozbawienia wolności.

Dodaj komentarz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.