Bartosz Machaj w Miedzi Legnica

0
493

To już pewne. Wczoraj piłkarz złożył swój podpis pod rozwiązaniem kontraktu. Pierwszy trening z nowym zespołem odbędzie w piątek (9 stycznia). Jeden z wyróżniających się, pochodzący z Głogowa zawodnik – Bartosz Machaj – nie zagra już dla Chrobrego Głogów. Jak zapowiada, chce się rozwijać i grać na jak najwyższym poziomie. Kolejny okres w jego karierze rozpocznie się w Legnicy, gdzie przynajmniej przez najbliższe pół roku grać będzie dla Miedzi. Przedstawiamy krótką rozmowę z byłym już piłkarzem pomarańczowo-czarnych.

Bartosz Machaj zaczynał karierę piłkarską w Głogowie, ale w latach 2008-10 występował także w juniorskich zespołach Lecha Poznań. Później wrócił jednak do Chrobrego. W minionym sezonie wystąpił w 22 meczach strzelając 2 bramki. W rundzie jesiennej obecnego sezonu 20-latek (wciąż występuje jak młodzieżowiec) w 19 meczach (17 w II lidze i 2 w Pucharze Polski) zdobył 6 bramek i zaliczył 7 asyst – Bartek był bardzo ważną postacią drużyny, ale jego transfer świadczy o tym, że zrobił bardzo duży postęp. Jego potencjał jest ogromny i mam nadzieje, że już wkrótce zaistnieje jeszcze wyżej – mówi trener Ireneusz Mamrot.

 

S. Górski – Wybór padł na Legnicę. Dlaczego?

B. Machaj – Z klubów, które interesowały się moją osobą, to właśnie oferta Miedzi Legnica była najbardziej konkretna. Widać, że w Legnicy wszystko działa jak należy, a sprawy organizacyjne są bardzo dobrze poukładane. Poza tym, jest tam bardzo dobry zespół, w którym występuje kilku bardzo doświadczonych zawodników. Będzie się od kogo uczyć. Chcę zrobić krok na przód, którym na pewno jest gra w wyższej klasie rozgrywkowej.

S. Górski – Mówi się, że brat i tata, wcześniej występujący w pomarańczowo-czarnych barwach są współtwórcami tej decyzji..

B. Machaj – Tak brat i tata rozmawiali ze mną na ten temat bardzo długo. Nie mówiliśmy o konkretnych ruchach, bardziej rozważaliśmy za i przeciw każdej decyzji. Ostateczną decyzję pozostawili mnie. Natomiast, wspólnie ustaliliśmy, że to dobry moment na to,  abym odszedł i kontynuował swoją piłkarską przygodę. Chciałbym, aby ten ruch był furtką do gry ekstraklasowej. Od kilkunastu lat ciężko trenuję, założyłem sobie pewien cel i będę robił wszystko aby go zrealizować.

S. Górski – Kibice obu klubów nie darzą się sympatią..

B. Machaj – Nie interesują mnie tematy sympatii kibicowskich. Moja rola jest taka, aby dobrze grać w piłkę, a to czy kibice się lubią czy nie, nie jest moją kwestią.

S. Górski – Czy jest szansa, że po kilku latach wrócisz do Chrobrego?

B. Machaj – Mam nadzieję, że przez długi czas nie, że będzie to dopiero moment zakończenia mojej kariery. Z wiadomych względów. 

S. Górski – Dziękuje za rozmowę i życzę powodzenia..

 

Dodaj komentarz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.