Głogowskie stowarzyszenie zachęca do adopcji

0
424
2014-01-08-glogowskie-stowarzyszenie-Amicus-adopce-zwierzat@Glogow-kot

Po świątecznym okresie głogowskie schronisko wznawia adopcje zwierząt. Adopcji można dokonać w każdą niedzielę od godz. 13.00 do 15.oo. Najważniejsze, żeby była to dobrze przemyślana decyzja.

Pies, to zwierzę, które najbardziej przywiązuje się do człowieka. Będąc pół roku u jednego właściciela, staje się jemu wierny i oddany. Takie nagłe oddanie go w inne ręce naraża go na wielki ból i cierpienie, które kończą się dość często jego śmiercią. Dlatego decyzja o przyjęciu pod własny dach czworonoga powinna być gruntownie przemyślana. Wszystko po to, aby po kilkunastu dniach czy tygodniach nasz pupil nie trafił na ulicę. Jeśli zdecydujemy się na psa, to warto pomyśleć o przygarnięciu takiego, którego los już doświadczył. Gdzie go znaleźć ? Na przykład w schronisku.

Głogowskie Stowarzyszenie Pomocy Zwierzętom AMICUS zachęca do adopcji zwierząt. W okresie Mikołajek oraz Bożego Narodzenia Stowarzyszenie wstrzymało adopcje zwierząt w ramach akcji „Zwierzę nie jest rzeczą – nie rób z niego prezentu na święta!”.

W związku z tym, w okresie od 4 do 8 grudnia oraz od 22 grudnia do 2 stycznia zwierzęta nie były wydawane do adopcji.

“Każdego roku po Świętach Bożego Narodzenia pod opiekę GSPZ AMICUS trafia mnóstwo młodych zwierząt, które po Świętach stały się niechcianym i niepotrzebnym prezentem i zostają wyrzucone na ulicę” –  mówi Jagoda Kosmala, prezes Stowarzyszenia.

” Zastanówmy się, czy nowy członek rodziny będzie mógł spędzić z nami najbliższe kilka bądź kilkanaście lat, a nie będzie musiał wrócić do schroniska zaraz po Świętach. Jeśli będziemy jednak w pełni gotowi na przyjęcie nowego domownika, odwiedźmy schronisko, kiedy świąteczna gorączka opadnie i podarujmy dom zwierzakowi w potrzebie” – dodaje prezes Stowarzyszenia.

W schronisku Amicusa we Wróblinie Głogowskim na nowy dom czeka kilkanaście psich piękności. Każdego z nich można bezpłatnie adoptować. Formalności dokonać można w schronisku, w każdą niedzielę w godzinach od 13.00 do 15.00. Każdy pies gotowy do adopcji posiada książeczkę zdrowia, czip, jest zaszczepiony i odrobaczony.

Dodaj komentarz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.