Pokonać Astrę w Nowej Soli

0
478

Już dziś, siatkarze SPS-u Chrobry Głogów wracają na ligowy parkiet. O godz. 16:00 zmierzą się w Nowej Soli z tamtejszą, dotychczasową rewelacją rozgrywek – Astrą. Głogowianie po 11 kolejkach, z dorobkiem 6 punktów (1 zwycięstwo, 10 porażek) zajmują ostatnią pozycję w lidze. Trener Artur Pawluś zapowiada jednak, że cel jaki zespół sobie stawia, czyli utrzymanie w II lidze jest jak najbardziej realny. Potrzeba tylko trochę szczęścia.

S.Górski – Pierwsze spotkanie z Astrą Nowa Sól rozegraliśmy fatalnie (porażka 1-3). Czy możemy liczyć na poprawę tego wyniku?

A.Pawluś – Jeżeli chcemy się odbić od dna, to musimy przywieźć z Nowej Soli jakieś punkty. Aczkolwiek, jeśli nam się nie uda, to nie będziemy się załamywać. Prawdopodobnie i tak czeka nas rywalizacja w Play Out. Pierwsze spotkanie z Astrą rozpoczęliśmy fatalnie. Rzadko się zdarza, żeby zacząć spotkanie od wyniku 0-10. To był co prawda początek meczu, ale ciężko było się po tym pozbierać. Mam nadzieję, że tym razem nie prześpimy pierwszego seta.  

S.Górski – Mówi się, że Astra, to czarny koń rozgrywek. Nie wielu spodziewało się, że będą w tabeli tak wysoko. W czym tkwi ich siła?

A.Pawluś – To jest zespół, który gra bardzo długo ze sobą. Doszło trzech nowych zawodników, z tego dwóch wychowanków. Młody zespół, ambitny i przede wszystkim zgrany. To, że nikt na nich nie stawiał też miało jakiś, pozytywny wpływ. Łatwiej jest grać bez presji wyniku.

S.Górski – Jak zagrać by wygrać.

A.Pawluś – Astra gra bardzo szybko piłkę. Musimy od początku odrzucić ich od siatki, tak by nie pozwolić rozgrywającemu na kombinacyjną grę. Nie możemy sobie także pozwolić na to, aby źle przyjmować. W poprzednim spotkaniu ten element zadecydował. Potrzebujemy też troszkę szczęścia, którego od początku rozgrywek nam brakuje.

S.Górski – Mamy nowy rok kalendarzowy, nowe cele. Mentalnie może to mieć pozytywny oddźwięk..

A.Pawluś – Nie ma hura optymizmu, ale zdajemy sobie sprawę, że podstawowy cel to utrzymanie się w II lidze i od początku rozgrywek nic w tej kwestii się nie zmienia. Na początku treningu powiedzieliśmy sobie, że w nowym roku będzie lepiej.

Astra Nowa Sól – SPS Chrobry Głogów

sobota, 04.01.2014 godz. 16:00

Dodaj komentarz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.