Marszobiegiem w Nowy Rok!

0
717

W Noworocznym Marszobiegu 2014 udział wzięło zdecydowanie ponad 1000 osób. Większość to mieszkańcy Głogowa, ale i nie tylko. Warunkiem uczestnictwa w biegu i losowaniu nagród była pomoc najbardziej potrzebującym w postaci 7 artykułów spożywczych, długoterminowych. Łatwo przeliczyć, że to kilka ton żywności. Noworoczny bieg, corocznie cieszy się ogromnym zainteresowaniem. To doskonały sposób przywitanie nowego roku. Organizatorzy zapowiadają, że akcja będzie kontynuowana.

Kliknij aby przejść do galerii zdjęć!

To już tradycja. Za nami XI Noworoczny Marszobieg „Nie jesteś Sam”. Jedenaście lat za nami, a każdy kolejny rok witamy jeszcze huczniej. To fantastyczna akcja. Wspólna zabawa mająca swój, jakże ważny cel – W tym przedsięwzięciu nie jest ważny rezultat sportowy, lecz udział we wspólnej spotkaniu, którego głównym celem od dziesięciu, jedenastu już lat jest zebranie jak największej ilości żywności długoterminowej. Bardzo dziękuje w imieniu swoim i wszystkich naszych partnerów za to, że każdy z nas dołożył cegiełkę do wspólnego dzieła, pomocy innym – mówi Jerzy Górski, główny organizator wydarzenia – Bardzo fajna impreza. Połączenie zabawy i przy tym pomocy innym ludziom. Za rok też będziemy. Serdecznie dziękujemy organizatorom i wszystkim osobom, które pomagały i wzięły udział – komentuje internauta o pseudonimie „dobre serce”.

Uczestnicy mieli do pokonania symboliczne 1,5km trasy ulicami Starego Miasta. Jedni ją przebiegli, a inni przemaszerowali. Nie zabrakło rowerzystów, rodzin i wózków dziecięcych. Ulice starego miasta na kilka godzin zapełnione zostały mieszkańcami. Nowy rok w Głogowie przywitano z uśmiechem na ustach, a zdecydowana większość deklarowała, że w przyszłym roku również pojawi się na placu przed ratuszem.  Zebrana żywność trafi do rąk najbardziej potrzebujących rodzin z naszego regionu – świeci słońce, ludzie się radują, super klimat. Jestem tu po raz pierwszy i nie żałuję – mówi Karolina Marzec, uczestniczka biegu.

W 2015 roku, Noworoczny Marszobieg najprawdopodobniej odbędzie się także 1 stycznia 🙂 Zapraszamy!

Dodaj komentarz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.