Głogowskie apteki nie będą już dyżurować

0
536
Zdjęcie TutajGLOGOW.pl Głogów Zdrowie Apteki Leki Tabletki

Od 1 stycznia głogowskie apteki nie będą już pełniły dyżurów w nocy, w niedziele i święta. Od Nowego Roku otwarta będzie jedna apteka całodobowa Centrum Zdrowia przy ul. Aleja Wolności 34.

Radni powiatowi na ostatniej sesji nadzwyczajnej przyjęli uchwałę  w sprawie ustalenia rozkładu godzin pracy aptek ogólnodostępnych, działających
na terenie Powiatu Głogowskiego na okres: od 1 stycznia 2014 r. do 30 czerwca 2014 r. Przyjęcie uchwały oznacza, że od 1 stycznia, na terenie powiatu, nie będzie już dyżurów aptek. Otwarta będzie tylko jedna apteka całodobowa przy ul. Aleja Wolności.

Obowiązek ustalenia  rozkładu godzin pracy aptek oraz dyżurów aptek w nocy w niedziele i święta wynika z przepisów ustawy prawo farmaceutyczne i należy do obowiązku władz powiatu. Rada Powiatu Głogowskiego w drodze uchwały ustalała godziny pracy dla 27 aptek ogólnodostępnych, działających na terenie Powiatu Głogowskiego. Rozkład godzin i harmonogram pracy aptek wyznaczano po konsultacjach z Dolnośląską Izbą Aptekarską we Wrocławiu i po zasięgnięciu opinii prezydenta i wójtów gmin wchodzących w skład Powiatu Głogowskiego.

“Ta decyzja wynika z wniosków, które padały na sesji, na komisji zdrowia oraz pojawiały się prośby większości aptek z terenu Głogowa, które nie chciały dyżurować w związku z powstaniem apteki całodobowej. W związku z tym od 1 stycznia w Głogowie będzie dyżurować tylko jedna apteka Centrum Zdrowia 24 h, przy ul. Aleja Wolności 34” – mówi wicestarosta Grzegorz Aryż.

Do tej pory było tak, że wszystkie apteki miały wyznaczony harmonogram i na zmianę pełniły dyżury. To było dosyć uciążliwe dla klientów, którzy często nie wiedzieli która apteka pełni dyżur.

“Na stronie starostwa powiatowego jest rozkład dyżurów, jednak apteki często się zamieniały dyżurami, wtedy jedynym sposobem na uzyskanie informacji, która apteka jest otwarta, było podjechanie do najbliższej apteki, gdzie była wywieszona informacja o dyżurze” – mówi Bartek Adamczak, rzecznik Starostwa Powiatowego.

Zmiany cieszą też samych klientów – “Bardzo dobre rozwiązanie, mamy małe dziecko i nie raz w nocy jeździłem po mieście, szukając otwartej apteki, bo żadnej aktualnej informacji w internecie nie mogłem znaleźć” – mówi Bartek, mieszkaniec Głogowa.

 

Dodaj komentarz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.