Głogów: Dawne nieporozumienia przyczyną wandalizmu

0
515
Arch-2013-10-18-zatrzymanie-oszusta-przez-glogowska-policje@Glogow-01-

25 – letni mieszkaniec Głogowa został zatrzymany przez policjantów o godzinie 4.15 nad ranem w sobotę. Mężczyzna drewnianym kołkiem uszkodził karoserię busa zaparkowanego pod domem poszkodowanego w Głogowie. Sprawca był nietrzeźwy. Przyczyną awantury i uszkodzenia auta był alkohol i nieporozumienia pomiędzy dawnymi kolegami. 

Zatrzymany przez policjantów 25 – latek wracał wraz ze znajomym z nocnej imprezy w jednym z głogowskich lokali. Zarówno on jak i jego towarzysz byli nietrzeźwi. “W pewnym momencie zauważyli na terenie jednej z posesji zaparkowanego Volkswagena busa, który był użytkowany przez znajomego 25 – latka. Mężczyzna zaczął głośno krzyczeć i wzywać swojego znajomego do wyjścia z domu. Był na tyle głośny, że obudził domowników. Doszło do awantury, w trakcie której, 25 – latek przy pomocy drewnianego kołka, uszkodził karoserię busa” – informuje Bogusław Kaleta z głogowskiej policji.

W trakcie awantury interweniował policyjny patrol, który zatrzymał dwóch nietrzeźwych mężczyzn. Wartość start została wyceniona na 700 złotych. Obydwaj zostali zatrzymani w izbie wytrzeźwień.

Po wytrzeźwieniu jeden z nich – 25 latek usłyszał zarzut umyślnego uszkodzenia samochodu. Jak ustalili policjanci, przyczyną całego zajścia były nieporozumienia na tle osobistym pomiędzy dwoma mężczyznami oraz wypity alkohol. 25 – latek przyznał się do winy i dobrowolnie poddał karze. Będzie musiał zapłacić grzywnę oraz naprawić skutki wyrządzonych szkód. Grozi mu też kara pozbawienia wolności. Za uszkodzenie mienia jej maksymalny wymiar może wynosić nawet 5 lat.

Dodaj komentarz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.