Głogów: Świąteczny bilans

0
709
zdjęcie-Arch.-2013-08-17-głogowska-policja-001

63 policyjne interwencje, 3 kolizje drogowe i żadnego zdarzenia kryminalnego – to świąteczny bilans na terenie powiatu głogowskiego. 

W całej Polsce w Wigilię i Święta Bożego Narodzenia doszło do 154 wypadków w których zginęło 17 osób, a 174 zostały ranne. Zatrzymano także 567 nietrzeźwych kierowców. A jak bilans świąteczny wygląda w powiecie głogowskim?

Podczas tegorocznych Świąt Bożego Narodzenia głogowska Policja nie odnotowała żadnego zdarzenia kryminalnego. Spokojnie było także na drogach – “Odnotowaliśmy tylko trzy kolizje drogowe, w tym jedno zdarzenie, w którym kierowca samochodu był nietrzeźwy” – informuje Bogusław Kaleta, oficer prasowy z Komendy Powiatowej Policji w Głogowie.

Nie były to jednak bezczynne dwa dni. Głogowscy policjanci przeprowadzili 63 interwencje, w wyniku których 17 osób przewiezionych zostało do izby wytrzeźwień, z czego większa cześć z nich to interwencje domowe. Jak informuje Bogusław Kaleta to nie jest duża liczba zdarzeń i jest porównywalna do zeszłego roku – “Co roku jest podobnie jeśli chodzi o ilość zdarzeń i interwencji zgłoszonych na terenie powiatu głogowskiego, przy czym po raz pierwszy nie odnotowaliśmy żadnego zdarzenia kryminalnego”. Nie zgłoszono także żadnego zdarzenia przeciwko zdrowiu i życiu.

Głogowska policja przypomina o zakazie używania fajerwerków, petard i innych środków pirotechnicznych w miejscach publicznych. Zakaz obowiązuje do 10 stycznia z wyjątkiem tylko dwóch dni: Sylwestra i Nowego Roku  – “Kilka dni przed Świętami Bożego Narodzenia mieliśmy przypadek, że osoba została ukarana mandatem za odpalenie petardy na ulicy, ponieważ stworzyła zagrożenia dla innych w miejscu publicznym. Mężczyzna został ukarany mandatem w wysokości 500 zł” – informuje oficer prasowy.

Tegoroczne Święta Bożego Narodzenia minęły bardzo spokojnie także na drogach województwa dolnośląskiego. W ciągu trzech dni świąt odnotowano w naszym regionie zaledwie osiem wypadków. W związku z nimi rannych zostało łącznie 11 osób. Co najważniejsze, nikt w tych wpadkach drogowych nie zginął.  Niestety mimo wielokrotnych apeli o trzeźwość, policjanci zatrzymali 41 osób, które zdecydowały się wsiąść za kierownicę po spożyciu alkoholu.

Dodaj komentarz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.