Ostatni w tym roku wykład historyczny

0
452
2013-12-27-wyklad-Towarzysta-Ziemi-Glogowskiej@Glogow-wykład _błaszkowski2

28 grudnia odbędzie się ostatni już w tym roku wykład historyczny, organizowany przez głogowskie stowarzyszenie Towarzystwa Ziemi Głogowskiej. Prelekcję pod tytułem „Staroluteranie w Głogowie i na ziemiach pogranicza polsko-niemieckiego” wygłosi ewangelik urodzony w Głogowie dr Marcin Błaszkowski. Wykład rozpocznie się o godz. 14.30 w  auli Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej w Głogowie.

Towarzystwo Ziemi Głogowskiej wraz Parafią Ewangelicko – Augsburską w Lesznie zapraszają na ostatni tegoroczny wykład historyczny pt. „Staroluteranie w Głogowie i na ziemiach pogranicza polsko-niemieckiego”, który przedstawi dr Marcin Błaszkowski, ewangelik urodzony w Głogowie.

“Głównym celem wykładu ma być krótkie przedstawienie tego niedużego wyznania ewangelickiego, powstałego właśnie na pograniczu polsko-niemieckim. Jednakże ze względu na obcość tematu referujący przypomni kilka faktów z zakresu historii Reformacji. W ostatniej części wykładu zostanie przedstawiony kościół staroluterski w Głogowie oraz kilka mało znanych faktów na temat jego działalności” – informuje Dariusz Czaja, wiceprezes Towarzystwa Ziemi Głogowskiej.

Wykład odbędzie się w najbliższą sobotę, 28 grudnia  o godzinie 14.30 w auli nr 109 Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej, przy ulicy Piotra Skargi 5 w Głogowie. Wstęp na wykład jest bezpłatny.

Zadanie dofinansowane jest przez Gminę Miejską Głogów.

Marcin Błaszkowski jest doktorem nauk medycznych, dermatolog, mgr filologii hiszpańskiej. Urodzony w Głogowie, przez cale życie mieszkający w Lesznie, od niedawna w Nadrenii-Palatynacie. Autor wielu publikacji regionalistycznych oraz programów telewizyjnych z zakresu historii kultury żydowskiej i ewangelickiej, głownie dotyczących Leszna ale ostatnio także zaangażowany w przekłady literatury związanej z Głogowem, np. Bernhard von Hindenburg, Fritz Reuter.

Dodaj komentarz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.