Głogowska Pastorałka wg Schillera

0
384
2013-12-27-pastoralka-Schillera@MOK@Glogow-PASTORAŁKA

Chór Beati Cantores i Miejski Ośrodek Kultury przygotowały jedną z najsłynniejszych polskich sztuk bożonarodzeniowych – Pastorałkę wg Leona Schillera. Spektakl słowno – muzyczny w reżyserii Elżbiety Bock-Łuczyńskiej i pod kierownictwem muzycznym Barbary Walendzik, odbędzie się 29 grudnia i 5 stycznia o godz. 17.00. Wstęp na wydarzenie jest bezpłatny.

Powstała w 1931 roku “Pastorałka” składa się z najpiękniejszych polskich kolęd i pastorałek. Tekst dramatu nawiązuje do średniowiecznej tradycji misteryjnej, a także do zapominanych już form ludowego teatru jasełkowo-szopkowego. Jest często określany mianem “cudu polskiego teatru”.

“Pastorałka” według Leona Schillera to jedna z najsłynniejszych polskich sztuk, bożonarodzeniowe misterium pełne tajemnicy, kolorów i pięknej muzyki. Tak, jak święta Bożego Narodzenia są najpiękniejszymi polskimi świętami, tak “Pastorałka” Leona Schillera gromadzi to wszystko, co w polskiej tradycji tych świąt najpiękniejsze i to z czego nasz świąteczny polski obyczaj wyrasta.

Stowarzyszenie Chór Beati Cantores oraz Miejski Ośrodek Kultury w Głogowie zapraszają na spektakl słowno-muzyczny PASTORAŁKA wg Leona Schillera.

Spektakle odbędą się w sali widowiskowej Miejskiego Ośrodka Kultury w Głogowie, 29 grudnia 2013r. oraz 5 stycznia 2014r. o godz. 17.00.

Wykonawcami spektaklu będą Chór Beati Cantores pod kierownictwem Barbary Walendzik, Teatr Intermedium, który prowadzi Elżbieta Bock-Łuczyńska, Zespół Wokalny z Gimnazjum nr 3 w Głogowie oraz Dominik Mąkosa, który będzie grał na instrumentach klawiszowych.

Spektakl reżyseruje Elżbieta Bock-Łuczyńska, pod kierownictwem muzycznym Barbary Walendzik.

Wstęp na wydarzenie jest bezpłatny. Bezpłatne wejściówki są do odbioru w Biurze Obsługi Klienta Miejskiego Ośrodka Kultury w Głogowie, Plac Konstytucji 3 Maja 2.

Projekt został dofinansowany z budżetu Gminy Miejskiej Głogów. Sponsorami wydarzenia są ponadto: Chrobry Głogów S.A., Spóldzielnia Mieszkaniowa NADODRZE, Bank Spółdzielczy w Głogowie, PWiK w Głogowie Sp. z o.o.

 

Dodaj komentarz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.