Z kolędą w głogowskich placówkach

0
269
2013-12-24-spotkania-polatkowe@placowki-powiatowe@Glogow-IMG_8984

 W ostatnich dniach odbyło się wiele spotkań opłatkowych zorganizowanych przez powiatowe jednostki i współpracujące z  samorządem organizacje. Spotkania Bożonarodzeniowe odbyły się m.in. w Powiatowym Środowiskowym Domu Samopomocy, w Głogowskim Szpitalu Powiatowym, z uczestnikami Warsztatów Terapii Zajęciowej “Arka”, w Zespole Szkół z Oddziałami Integracyjnymi oraz w Zespole Placówek Szkolno – Wychowawczych.

Święta Bożego Narodzenia to wyjątkowy czas. Czas spotkań, składania życzeń i dzielenia się opłatkiem. Szczególnie ważne, aby nie zapominać o osobach, które są najbardziej bezbronne i potrzebujące szczególnej troski ze strony społeczeństwa. Wyjątkowe spotkania opłatkowe odbyły się przed Świętami Bożego Narodzenia w głogowskich placówkach. Poniżej przestawiamy Państwu dwa wyjątkowe spotkania, w których uczestniczyła redakcja naszego portalu.

W Powiatowym Środowiskowym Domu Samopomocy w Głogowie wszyscy podopieczni spotkali się przy stole wigilijnym i podzielili się opłatkiem. Wigilia w Domu Samopomocy już na stałe wpisała się kalendarz wydarzeń i obchodzona jest od 15 lat. W spotkaniu uczestniczyli prawie wszyscy wychowankowie ośrodka, którzy przygotowali, jak zawsze, ciekawe przedstawienie artystyczne.

Życzenia podopiecznym Domu złożyli, obecni na uroczystości posłowie Ewa Drozd i Wojciech Zubowski oraz wicestarosta Grzegorz Aryż, który przybył do podopiecznych ze szczególnym prezentem – “Decyzją PFRON-u oraz Rady Powiatu w przyszłym roku zakupimy dla Was auto do przewozu osób niepełnosprawnych” – powiedział Grzegorz Aryż na wigilijnym spotkaniu.

“Jest to dla nas bardzo przemiły prezent, bo wszyscy wiemy jak często uczestnicy mogliby korzystać z wycieczek i różnego rodzaju wyjazdów, ale najczęściej problemem jest środek transportu. Taki samochód dostosowany do potrzeb osób niepełnosprawnych umożliwi przede wszystkim wyjazd osobom, które poruszają się na wózkach” – mówiła Dyrektor PŚDS Jolanta Kaczmarek.

Po wspólnej modlitwie wszyscy symbolicznie podzielili się opłatkiem.

Wyjątkowe spotkanie wigilijne odbyło się także w bursie przy Zespole Placówek Szkolno – Wychowawczych. Wychowankowie placówki, przy pięknie przystrojonych stołach wykonali przedstawienie Jasełkowe. Wszystkie dzieci dostały także prezenty. Wśród zaproszonych gości byli m.in. członkowie Zarządu Powiatu oraz zastępca Prezydenta Miasta Leszek Rybak.

2013-12-24-spotkania-polatkowe@placowki-powiatowe@Glogow-IMG_8949

2013-12-24-spotkania-polatkowe@placowki-powiatowe@Glogow-IMG_8987

 

 

Dodaj komentarz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.