Głogowska policja radzi jak bezpiecznie spędzić Święta

0
465
Arch.-2013-05-17-glogowska-policja-01

Święta Bożego Narodzenia już za kilkadziesiąt godzin. Głogowska policja apeluje do mieszkańców Głogowa i powiatu  o ostrożność i przezorność. Wyjeżdżającym na święta i odwiedzającym rodziny, policjanci przypominają o kilku sprawach. 

“W okresie Świąt notujemy większe zainteresowanie złodziei samochodami na rejestracjach zagranicznych lub z innych części kraju. Dlatego nie ufajmy do końca zabezpieczeniom w samochodach i namawiajmy odwiedzające nas osoby, szczególnie gdy są to obcokrajowcy, do pozostawienia samochodu na parkingu strzeżonym lub na terenie ogrodzonej posesji” – radzi Bogusław Kaleta z głogowskiej Policji.

W samochodach nie należy zostawiać wartościowych rzeczy np. nawigacji GPS oraz drogich i rzucających się w oczy przedmiotów – “Jeżeli możemy to zabierzmy na noc radioodtwarzacz do domu i przede wszystkim pamiętajmy: gdy mamy podejrzenia, że zostało popełnione lub może zostać popełnione przestępstwo nie wahajmy się zadzwonić na policję np. na nr 997, być może zapobiegniemy nieszczęściu” – mówi oficer prasowy.

Głogowska policja radzi jak bezpiecznie spędzić Święta:

• wyjeżdżając na dłużej oddajmy nasze mieszkania pod dozór zaufanych sąsiadów. W innych przypadkach koniecznie zamknijmy okna, a drzwi wejściowe na wszystkie posiadane zamki,
• odpocznijmy, nie jedźmy bezpośrednio po powrocie z pracy – szczególnie ze zmiany nocnej,
• w czasie jazdy stosujmy krótkie odpoczynki, przewietrzmy samochód, na miejsca postoju wybierajmy uczęszczane parkingi.
• pamiętajmy, nawet przespana noc nie gwarantuje “spalenia” alkoholu wypitego poprzedniego dnia,
• zachowajmy bezpieczną prędkość, należyty odstęp od pojazdu poprzedzającego i szczególną ostrożność przy wyprzedzaniu, gdyż są to główne przyczyny wypadków i kolizji.

Dodaj komentarz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.