Aktywni mieszkańcy gminy Żukowice

0
694
zdjęcie Arch.2013-07-15-Żukowice-promują-swoja-gminę@Żukowice-01
“Aktywni 15” to nieformalna grupa osób z terenu gminy Żukowice, która w ramach programu “Działaj lokalnie” dostała dofinansowanie na budowę “Ogródka letniego”. Członkowie grupy  sami wykonają drewniany podest w miejscowości Słone, a ogródek, który powstanie będzie miejscem działań i spotkań dla mieszkańców gminy.
Grupa  nieformalna pod nazwą „Aktywni 15” z  miejscowości Słone złożyła wniosek o dofinansowanie w ramach VIII edycji Programu „Działaj Lokalnie”, współfinansowanego przez „Polsko – Amerykańską Fundację Wolności”,  a  realizowanego przez Akademię Rozwoju Filantropii w Polsce oraz Fundację „Porozumienie Wzgórz Dalkowskich”. Wniosek ten został pozytywnie oceniony i otrzymał dofinansowanie w wysokości 3000 zł.

Grupę “Aktywni 15” tworzy piętnaścioro mieszkańców chętnych  do realizacji projektu we wsi – “W ramach tego projektu wykonują oni podest drewniany o wymiarach 6m na 8 m, który służył będzie jako miejsce rekreacji  na boisku  we wsi Słone pod nazwą  – „Ogródek Letni” – informuje Monika Lisiecka z Urzędu Gminy Żukowice.

Podest wykorzystywany będzie przez okres wiosenno – letnio – jesienny przez mieszkańców wsi w każdej grupie wiekowej – “W związku z tym planowanych jest szereg działań i spotkań dla mieszkańców” – dodaje Monika Lisiecka. Ukończenie projektu przewidziane jest na 15 styczeń 2014 r.

Program „Działaj Lokalnie” to program Polsko-Amerykańskiej Fundacji Wolności, realizowany od 2000 roku przez Akademię Rozwoju Filantropii w Polsce. Do tej pory miało miejsce siedem edycji programu. VIII edycja jest w trakcie realizacji. Celem „Działaj Lokalnie” jest aktywizowanie lokalnych społeczności wokół różnych celów o charakterze dobra wspólnego. Realizacji Programu służy organizowanie konkursów grantowych, w ramach których wspierane są projekty inicjujące współpracę mieszkańców z małych miejscowości. Poprzez Program „Działaj Lokalnie” wspierani są zwykli ludzie, którzy chcą wspólnie działać na rzecz swojej społeczności.

Dodaj komentarz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.