Smutna Minka za złe parkowanie

0
439
2013-12-19-policyjna-akcja-swieta-bez-pospiechu@Glogow-bezpospiech_01

Głogowscy policjanci przeprowadzili przedświąteczną akcję prewencyjną „Na święta bez pośpiechu” Działania wsparła klasa mundurowa z Zespołu Szkół im. Wyżykowskiego w Głogowie. Jej uczniowie przypominali pieszym i kierowcom o kulturze jazdy wręczając im wesołe i smutne minki przygotowane przez przedszkolaków. Policjantom z drogówki towarzyszyli księża, którzy wręczali kierowcom obrazki, przypominając o zachowaniu ostrożności i rozwagi na drodze. 

Zbliża się okres gorączkowych przedświątecznych przygotowań, czas szczególnego natężenia w ruchu drogowym i pośpiechu. Z inicjatywy głogowskich policjantów, 19 grudnia na ulicach Starego Miasta miała miejsce przedświąteczna akcja prewencyjna pod hasłem: „ Na święta bez pośpiechu”.

Działania policjantów wsparli uczniowie klasy mundurowej z Zespołu Szkół im. J. Wyżykowskiego, którzy wręczali przechodniom oraz właścicielom samochodów, przygotowane wcześniej przez przedszkolaków wesołe i smutne minki. “Takie „smutne minki” zobaczyli również za wycieraczką właściciele nieprawidłowo zaparkowanych pojazdów” – informuje Bogusław Kaleta, oficer prasowy Komendy Powiatowej Policji w Głogowie.

Były też „wesołe minki” nagrody – dla pieszych i kierowców. Wszystkie minki mają przypominać o najważniejszej zasadzie: „ Na święta bez pospiechu”.

W drugiej części akcji, policjantów ruchu drogowego wsparli księża: Ryszard Stankiewicz z parafii na Osiedlu Kopernika w Głogowie oraz Stanisław Dereń z parafii w Jakubowie, którzy po kontroli drogowej wręczali kierowcom obrazki oraz pouczali ich o konieczności zachowania rozwagi na drodze.

Dodaj komentarz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.