Głogów: Rodzinny Jarmark Świąteczny

0
510
2013-12-21-rodzinny-kiermasz-swiateczny@Glogow-1

Miejskie Centrum Wspierania Rodziny i Radio Plus zapraszają na Rodzinny Jarmark Świąteczny, który odbędzie się jutro na Placu Targowym przy Wałach Chrobrego. Podczas kiermaszu zaplanowano, m.in. rodzinne konkursy, aukcje rękodzieł, sprzedaż domowych wypieków oraz smakołyków bożonarodzeniowych. Cały dochód zebrany z kiermaszu i licytacji zostanie przekazany na leczenie, chorego na nowotwór złośliwy, Adrianka Picha.

Jeśli ktoś jeszcze nie zdążył kupić choinki lub bożonarodzeniowych smakołyków to już jutro 22 grudnia, będzie miał ku temu doskonałą okazję. W niedziele odbędzie się kolejny Rodzinny Jarmark Świąteczny. Inicjatorami wydarzenia jest Miejskie Centrum Wspierania Rodziny, Radio Plus oraz Głogowskie Obiekty Usługowe.

Podczas kiermaszu przewidziane są ciekawe konkursy w czasie, których będzie można pochwalić się swoimi artystycznymi umiejętnościami, zdobiąc bombki i świąteczne stroiki. W programie Jarmarku przewidziane są konkursy rodzinne, aukcja rękodzieł, stoiska z upominkami oraz będzie można zasmakować domowych wypieków i wyrobów. Będzie można także usłyszeć piosenki chrześcijańskie w wykonaniu Roberta Kasprowicza.

Nawet jeśli wszystko mamy przygotowane i dopięte na ostatni guzik na Święta Bożego Narodzenia, warto iść na Jarmark, gdyż można pomóc choremu Adriankowi. Najważniejszym punktem programu będzie bowiem charytatywny kiermasz i licytacja. Zebrane w ich trakcie fundusze przekazane zostaną na leczenie zmagającego się z nowotworem półtorarocznego Adriana Picha.  Chłopiec choruje na rzadką chorobę o nazwie Neuroblastoma – nowotwór złośliwy, który atakuje układ nerwowy.

Na początku października chłopiec poddany został operacji wycięcia guza. Teraz niezbędne jest podanie przeciwciał, które dają bardzo duże szanse na to, że rak nie powróci. Niestety to leczenie jest niedostępne w Polsce. Możliwość leczenia istnieje jedynie za granicą.

Kiermasz jest już kolejną akcją, która ma pomóc chłopcu w walce z jego ciężką chorobą. 7 grudnia odbył się koncert charytatywny. Dla Adriana wystąpił Michał Masłoń z zespołem. Kwota jaką udało się zabrać ze sprzedaży biletów oraz z licytacji i datków do puszek to prawie 2.300 zł. To jednak wciąż za mało. Do całkowitego wyleczenia chłopca potrzebne jest jeszcze 100 tys. euro.

Świąteczny Jarmark odbędzie się w najbliższą niedzielę, 22 grudnia, na placu targowym przy Wałach Chrobrego. Początek o godzinie 10.00.

Dodaj komentarz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.