Uczciwy głogowianin

0
532
zdjęcie-Arch.-2013-08-17-głogowska-policja-001

16 grudnia 2013 roku do Komendy Miejskiej Policji w  Gorzowie Wlkp. zgłosił się 39-letni mieszkaniec Głogowa, który na jednej z gorzowskich ulic znalazł pieniądze. Gorzowscy policjanci nie ustalili jeszcze ich właściciela. Podkreślili jednak, że zachowanie głogowianina jest godne pochwały i wskazuje na wyjątkową postawę obywatelską.

“Niestety nie możemy podać szczegółowych okoliczności opisywanego zdarzenia, ale w tym wypadku ma to swoje uzasadnienie, dlatego, że miejsce, czas, kwotę utraconych pieniędzy oraz ilość banknotów powinien wskazać ich właściciel” – mówi Marcin Maludy z zespołu prasowego KWP w Gorzowie Wlkp.

Faktem jednak jest, że pieniądze odnalazł 39-letni mieszkaniec Głogowa, który całą odnalezioną sumę przekazał gorzowskim policjantom. Pieniądze czekają na właściciela w Komendzie w Gorzowie.

“Pieniądze z powrotem trafią do właściciela, jeśli tylko pojawi się on w gorzowskiej komendzie i opisze okoliczności ich utracenia wraz z dokładną wartością pieniędzy i ilością banknotów, miejscem oraz czasem ich zagubienia” – dodaje Marcin Maludy.

Oficer prasowy dodał, że na słowa uznania zasługuje postawa głogowianina. Jego zachowanie jest godne uwagi i wskazuje na wyjątkową postawę obywatelską.

Każdy znaleziony  przedmiot należy zwrócić jego właścicielowi. Jeśli tego nie zrobimy możemy się narazić na zarzut przywłaszczenia cudzej rzeczy. Jeżeli nie możemy ustalić właściciela, znalezioną rzecz przekazujemy do Biura Rzeczy Znalezionych lub do najbliższego Komisariatu Policji. Uczciwy znalazca może liczyć również na wdzięczność roztargnionego właściciela wyrażoną w formie tzw. „znaleźnego” zazwyczaj jest to kwota stanowiąca 10 % wartości zgubionego przedmiotu.

Dodaj komentarz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.