O maszynach i najnowszych technologiach na Forum

0
975
2013-12-18-forum-zawodoznawcze@ZS.Wyzykowskiego@Glogow-IMG_8903

Uczniowie technikum w zawodach mechanicznych wzięli udział w Forum Zawodoznawczym organizowanym w Zespole Szkół im. J. Wyżykowskiego. Na spotkaniu z pracodawcami naszego regionu dowiedzieli się o najnowszych technologiach wprowadzanych w zakładach pracy.

W Zespole Szkół im. J. Wyżykowskiego odbyło się II Forum Zawodoznawcze w ramach projektu unijnego “Modernizacja Kształcenia Zawodowego na Dolnym Śląsku”. Fora Zawodoznawcze są organizowane w ramach projektu w różnych szkołach. Każde forum dotyczy jednej branży. Tym razem tematem spotkania były “Maszyny i urządzenia stosowane w przemyśle górniczo – hutniczym”.

Uczestniczyli w nim uczniowie technikum w zawodach mechanicznych  Zespołu Szkół Politechnicznych w Głogowie, Zespołu Szkół Nr 1 im. Bolesława Kurpińskiego  w Lubinie i Zespołu Szkół im. Jana Wyżykowskiego.

W forum wzięli udział także przedstawiciele firm, które stale współpracują z Zespołem Szkół im. J. Wyżykowskiego. KGHM ZANAM reprezentowany przez Sławomira Sadowskiego-konstruktora, który zaprezentował najnowsze konstukcje maszyn górniczych, które są produkowane w KGHM ZANAM, m.in. wóz wiertniczy, ładowarkę, wóz do robót strzelniczych.

ZG RUDNA reprezentował Jan Jakubowicz, który mówił o robotach wiertniczych prowadzonych z wyrobisk górniczych i najnowszych technologiach wiertniczych i wiertnicach. Natomiast Ryszard Gołąbek z Huty Miedzi Głogów omówił maszyny i urządzenia stosowane w procesach hutniczych.

W spotkaniu uczestniczyła także przedstawicielka Uczelni Zawodowej Zagłębia Miedziowego Maria Paszkowska, która przedstawiła uczniom ofertę edukacyjną uczelni oraz powiedziała o możliwościach studiowania i odbywania praktyk na tej uczelni.

“Uczniowie uczestnicząc w forum mają możliwość zapoznać się z nowymi technologiami już stosowanymi jak i wprowadzanymi w zakładach-przyszłych miejscach pracy. Od pracodawców naszego regionu dowiadują się o oczekiwaniach jakie przed nimi będą stawiane w przyszłej pracy, ale i możliwościach jakie im te zakłady oferują” – mówi Elżbieta Jęczmionka, organizatorka Forum i kierownik kształcenia praktycznego w ZS im. J. Wyżykowskiego.

“Mam nadzieję, że udział w tym Forum bardziej mnie ukierunkuje i ułatwi decyzję na jakie studia pójdę” – mówi Radosław uczeń klasy górniczej.

Przeprowadzony został konkurs, w którym każda szkoła miała za zadanie przygotować prezentację multimedialną na temat forum. Do komisji konkursowej zostali zaproszeni przedstawiciele pracodawców, którzy po prezentacji wszystkich prac jednogłośnie przyznali I miejsce i puchar uczniowi z Technikum Nr 1 w Zespole Szkół im. Jana Wyżykowskiego Marcinowi Guzerowi.

2013-12-18-forum-zawodoznawcze@ZS.Wyzykowskiego@Glogow-IMG_8895

 

Dodaj komentarz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.