Projekt godny naśladowania

0
644
zdjęcie 2013-12-16-wizyta-starostow-z-Podlasia@Głogów-001

W ubiegły piątek, do Głogowa przyjechała delegacja samorządowców z Podlasia. Przyjazd delegacji związany był ze zrealizowanym przez Powiat projektem Modernizacja Centrów Kształcenia Zawodowego na Dolnym Śląsku. Kilkunastu starostów oglądało efekty realizacji tego projektu w Głogowskim Centrum Edukacji Zawodowej. W ramach projektu, dostarczone zostało wyposażenie do 72  głogowskich pracowni kształcenia zawodowego na kwotę ponad 9,5 mln złotych.

W miniony piątek do Głogowa przyjechała delegacja samorządowców z Podlasia, którzy obserwowali efekty realizacji projektu Modernizacji Centrów Kształcenia Zawodowego na Dolnym Śląsku – “Ponieważ ten projekt uznany został przez Ministerstwo Edukacji za wzorcowy, godny naśladowania przez inne samorządy wojewódzkie, dlatego też ta delegacja przyjechała do nas.” – mówi Rafael Rokaszewicz.

Przypomnijmy, że w ramach MCKZ Powiat Głogowski był drugim, po Wrocławiu, beneficjentem środków. Do szkół na terenie powiatu głogowskiego prowadzących proces kształcenia zawodowego trafiło wyposażenie “z najwyższej półki” za łączną kwotę ponad 9,5 mln. złotych.

Starostowie i reprezentanci jednostek edukacji zawodowej mieli okazje obejrzeć nowoczesne wyposażenie jakie dotarło w ramach projektu do Głogowskiego Centrum Edukacji Zawodowej.

Najwięcej sprzętu trafiło właśnie do tej placówki – “Praca na wysokiej jakości sprzęcie zmusza uczniów do lepszego kształcenia” – mówi dyrektor Głogowskiego Centrum Edukacji Zawodowej Adam Stępniak. GCEZ przygotowuje uczniów w praktyce do wykonywania zawodu – “W zeszłym roku w pięciu zawodach osiągnęliśmy 100 % zdawalności w etapie praktycznym” – dodaje dyrektor.

“W rozmowie ze Starostą Głogowskim, Rafaelem Rokaszewiczem, nasi goście zgodnie stwierdzili, że dzięki funduszom projektowym poziom wyposażenia naszych szkół zdecydowanie przewyższa krajowe standardy, co stawia nasze jednostki pośród liderów kształcenia zawodowego w Polsce” – informuje Bartek Adamczak, rzecznik prasowy Starostwa Powiatowego.

Powiat Głogowski stanowi centrum w trzech branżach: samochodowej, mechatroniczno-elektronicznej i mechanicznej. Centra zostały utworzone w Głogowskim Centrum Edukacji Zawodowej i Zespole Szkół Zawodowych w Głogowie oraz Zespole Szkół im. J. Wyżykowskiego. Ponadto filie Centrów w branżach informatycznej, budowlanej, turystycznej, elektroenegretycznej zostały utworzone w ZS im. J. Wyżykowskiego, Zespole Szkół Ekonomicznych, w ZS Samochodowych i Budowlanych oraz w Zespole Szkół Zawodowych.

 

 

Dodaj komentarz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.