Prezydent podsumował projekt

0
402
2013-12-16-podsumowanie-projektu@sala-rajcow@Glogow-IMG_8893

3 Przedszkola, 4 Szkoły Podstawowe i jedno Gimnazjum zostało objęte projektem “Termomodernizacja placówek oświatowych prowadzonych przez Gminę Miejską Głogów”. Wartość całego projektu to ponad 22 mln złotych, z czego blisko 12,5 mln dofinansowane zostało ze środków zewnętrznych. Dzisiaj w Miejskim Ratuszu odbyło się podsumowanie projektu.

Dziś w Miejskim Ratuszu odbyło się podsumowanie projektu “Termomodernizacja placówek oświatowych prowadzonych przez Gminę Miejską Głogów”. W Sali Rajców Prezydent Jan Zubowski spotkał się z dyrektorami ośmiu placówek, które uczestniczyły  w tym projekcie.

Projekt obejmował 8 placówek oświatowych: Przedszkola Publiczne nr 19, 20 i 21, Szkoły Podstawowe nr 3, 12, 13, 14 oraz Gimnazjum nr 2. Projekt był realizowany w latach 2007 – 2013. “Jest to jeden z większych projektów realizowanych na przełomie dwóch kadencji” – mówił Prezydent Jan Zubowski.

“Byliśmy ostatnią placówką, która była poddana termomodernizacji, w tym roku został ten proces zakończony, estetyczne wrażenie jest dla mnie porażające, a technicznie to pokaże zima” – mówił Krzysztof Rączka, Dyrektor Szkoły Podstawowej nr 12.

Wartość wykonanych prac w ramach projektu to ponad 22 mln złotych, z tego prawie 12, 5 mln dofinansowane zostało ze środków Funduszu Spójności w ramach programu Operacyjnego Infrastruktura i Środowisko.

Celem projektu było zmniejszenie zużycia energii w placówkach objętych projektem, dlatego prace głównie polegały na wymianie okien, drzwi, ociepleniu przegród zewnętrznych oraz modernizacji centralnego ogrzewania. Jak mówił na spotkaniu Prezydent, warunki w szkołach były dość trudne dla dzieci jak i nuczycieli – “Niejednokrotnie przy wysokich mrozach trzeba było skracać lekcje, a uczniowie musieli siedzieć w kurtkach na zajęciach, ale to już jest historia”.

Projekt musi zakończyć się osiągnięciem określonych wskaźników w zakresie zużycia energii – “Niestety projekt nie kończy się w tym roku, ale w grudniu 2014. Wtedy to musimy osiągnąć odpowiedni wskaźnik zmniejszenia zużycia energii cieplnej w budynkach” – mówi Marlena Lewczuk – Lis, kierownik Zespołu ds. Projektów Zewnętrznych w Urzędzie Miasta.

Miasto zamierza starać sie o kolejne środki na lata 2014 – 2020. Wiele do zrobienia w zakresie modernizacji jest jeszcze w głogowskich przedszkolach.

Dodaj komentarz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.