Kolejny plac zabaw powstał przy głogowskiej podstawówce

0
419
2013-12-11-nowy-plac-zabaw@SP2@Glogow-plakat-1501676_364858293650985_754910173_n

Już niedługo nowy plac zabaw dla dzieci zostanie otwarty przy Szkole Podstawowej nr 2. Jest to już siódma szkoła w Głogowie, wyposażona w nowoczesny plac dla dzieci, w ramach programu “Radosna Szkoła”.  Łączny koszt ich budowy wyniósł blisko 1 mln 200 tys. zł, z czego Gmina Miejska wydała z budżetu połowę tej kwoty.

Dobiegają końca prace przy budowie placu zabaw dla dzieci, przy Szkole Podstawowej Nr 2. Koszt realizacji tego zadania wynosi 229 tys. zł., z czego Gmina Miejska pokrywa połowę tej kwoty. Pozostała część finansowana jest z programu „Radosna Szkoła”. Program umożliwia szkołom podstawowym otrzymanie wsparcia finansowego na wyposażenie szkolnego placu zabaw i sali zabaw. Beneficjentami programu są szkoły podstawowe oraz sami uczniowie klas I-III.

“Dotychczas w Głogowie, w ramach programu, wybudowano place zabaw w 6 szkołach podstawowych nr 3,6,7,10,12 i 14. Ich łączny koszt budowy wyniósł blisko 1 mln 200 tys. złotych, z czego Gmina Miejska wydatkowała na ten cel ok. 600 tys. zł.” – informuje Krzysztof Sadowski, rzecznik prasowy Urzędu Miasta.

Program “Radosna Szkoła” został opracowany w odpowiedzi na nową podstawę programową, obowiązującą od września 2009 roku. m.in. z powodu rozpoczęcia nauki w szkole przez dzieci 6-letnie. Ma on za zadanie ułatwić 6-latkom rozpoczęcie nauki w szkołach, poprzez dostosowanie warunków nauki do wieku rozwojowego dzieci, umożliwić dzieciom z terenów wiejskich dostęp do nowoczesnych pomocy edukacyjnych oraz stworzyć takie warunki do wyposażenia szkół, aby były dostosowane do potrzeb rozwojowych dzieci w młodszym wieku szkolnym.

Program Radosna Szkoła daje możliwość każdej szkole na zbudowanie funkcjonalnego placu zabaw.

Z programu skorzystała także szkoła Filialna w Chociemyśli na terenie gminy Kotla. Do 17 grudnia podstawówka zostanie doposażona w nowe pomoce dydaktyczne. “Zakup pomocy za kwotę 5.154 zł był możliwy dzięki pozyskanym przez Gminę Kotla środkom, w ramach programu rządowego „Radosna szkoła” – informuje Kamila Suchocka – Szperlik z Urzędu Gminy Kotla.

Wśród zakupionych pomocy są zabawki rozwijające zdolności manualne, siedziska, bujaczki, klocki i wiele innych pomocy, które umożliwią organizację zabaw ruchowych, zgodnie z naturalnymi potrzebami rozwojowymi dzieci.

Dodaj komentarz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.