Anioły zamieszkały w głogowskiej bibliotece

0
797
2013-12-11-wystawa-aniolow-warsztaty-terapii-zajeciowej-Arka@Glogow-fot.D.Jeczmionka-2013-12-11-wystawa-aniolow-warsztaty-terapii-zajeciowej-Arka@Glogow-fot.D.Jeczmionka-IMG_8780

Z masy solnej, malowane, wyklejane, wyszywane, haftowane, z ceramiki, w kolażu, z bibuły – to techniki w jakich można było wczoraj zobaczyć kilkadziesiąt Aniołów zaprezentowanych w głogowskiej bibliotece. Wszystkie prace wykonane zostały przez niepełnosprawnych intelektualnie uczestników Warsztatów Terapii Zajęciowej “Arka”. Wczoraj odbył się wernisaż wystawy, która będzie prezentowana do 10 stycznia.

W Filii Biblioteki Publicznej na osiedlu Kopernik, odbył się wernisaż prac przygotowanych przez podopiecznych z Warsztatów Terapii Zajęciowej “Arka” w Głogowie. Uczestnicy Warsztatów wykonali kilkadziesiąt Aniołów w rożnych technikach plastycznych. Prezentowane prace zachwycały pomysłowością oraz kunsztem swojego wykonania.

“Przepiękne prace, doskonale wykonane technicznie, jestem pełen szacunku i podziwu dla autorów tych prac i ich opiekunów” – mówił uczestniczący w wernisażu, wicestarosta Grzegorz Aryż.

Wszystkie prace zostały wykonane w pracowniach Warsztatów Terapii Zajęciowej “Arka”. Zajęcia terapeutyczne odbywają się w 5-osobowych grupach. Każda praca odbywa się według specjalnie zaplanowanych programów indywidualnych, które dostosowywane są do potrzeb i możliwości każdego uczestnika. Podopieczni korzystają na co dzień z kilkunastu pracowni terapeutycznych.

Osoby niepełnosprawne bardzo angażują się wykonując swoje prace, które czasami tworzą przez pół roku – “Oni to uwielbiają robić, dla nich praca na warsztatach jest uspokojeniem, wyciszeniem, radością. Wszyscy są bardzo dumni z każdej wykonanej rzeczy” – mówi Bogusława Fal, która prowadzi pracownie dziewiarstwa w placówce WTZ.

Na Warsztatach Terapii Zajęciowej “Arka” 55 uczestników niepełnosprawnych intelektualnie, korzysta z różnorodnych form terapii, rehabilitacji psychospołecznej i zawodowej. WTZ prowadzone są przez głogowskie Koło Polskiego Stowarzyszenia na Rzecz Osób z Upośledzeniem Umysłowym.

Poprzez swoją twórczość, osoby niepełnosprawne mogą przekazać swoje odczucia i pokazać swój świat. Warto tutaj dodać, że prace wykonywane podczas zajęć biorą udział w różnorodnych wystawach i konkursach na terenie kraju jak i za granicą.

“Organizacja wystaw jest promocją możliwości twórczych uczestników zajęć. Wystawy mają na celu ukazać wrażliwość, wyobraźnię i ekspresję z jaką tworzone są prace oraz docenienie pracy twórców” – mówi Jadwiga Paliga, Dyrektor Placówki.

Wystawę Aniołów można oglądać w Bibliotece, przy ul. Perseusza 13. Wszystkie prace będą prezentowane do 10 stycznia.

2013-12-11-wystawa-aniolow-warsztaty-terapii-zajeciowej-Arka@Glogow-fot.D.Jeczmionka-IMG_8798

2013-12-11-wystawa-aniolow-warsztaty-terapii-zajeciowej-Arka@Glogow-fot.D.Jeczmionka-IMG_8785

 

Dodaj komentarz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.