Finał zbiórki darów dla bezdomnych zwierząt

0
398
2013-12-09-final-zbiorki-darow-dla-bezdomnych-zwierzat@Glogow-545873_475465929241820_2001239063_n

Kilkadziesiąt puszek z karmą, miski, zabawki, koce trafiły wczoraj do czworonożnych mieszkańców głogowskiego schroniska. Zbiórkę darów dla bezdomnych zwierząt przygotowali już po raz trzeci urzędnicy Starostwa Powiatowego. Do akcji włączyły się także dzieci z Przedszkola nr 20.

Starostwo Powiatowe w Głogowie już po raz trzeci zorganizowało zbiórkę darów dla bezdomnych zwierząt ze schroniska we Wróblinie Głogowskim. Zarówno poprzednie akcje jak i tegoroczna zaowocowały ogromną ilością zebranych rzeczy. Dzięki bezinteresownej pomocy mieszkańców Głogowa udało się zgromadzić kilkadziesiąt kilogramów karmy suchej, kilkadziesiąt puszek z karmą mokrą, a także kołdry, poduszki oraz koce.
Wszystkie zebrane dary zostały przekazane dnia 9 grudnia zwierzątom ze schroniska we Wróblinie Głogowskim.

Do akcji, organizowanej przez Wydział Zdrowia i Polityki Społecznej w Starostwie Powiatowym, co roku zapraszani są urzędnicy oraz mieszkańcy Głogowa, którzy przynoszą rzeczy potrzebne zwierzętom na zimę. Za każdym razem jest to pełen samochód darów, który dociera w okolicach początków grudnia do schroniska.

Po raz kolejny do akcji włączyły się dzieci z Przedszkola Publicznego nr 20 w Głogowie – “Przedszkolaki oraz ich wychowawczynie co roku przyłączają się do naszej akcji i wspomagają ją ogromną ilością darów. Jest to szczególnie godne szacunku i podziwu, że tak małe dzieci rozumieją potrzebę pomocy i tak aktywnie chcą pomagać, szczególne wyrazy uznania kierujemy również do Pań, które propagują tą ideę i uczą swoich podopiecznych empatii i konieczności pomocy bezbronnym zwierzakom” –  mówi Bartek Adamczak, rzecznik prasowy Starostwa Powiatowego.

Dzieci z  z przedszkola uzbierały dla zwierząt w schronisku kilkadziesiąt worków karmy, puszek i koców.

Co roku aktywnie włącza się do akcji i hojnie wspomaga ją niezbędnymi rzeczami także Polskiego Stowarzyszenia na Rzecz Osób z Upośledzeniem Umysłowym w Głogowie.

Głogowskie Stowarzyszenie Pomocy Zwierzętom AMICUS oficjalnie istnieje od 2008 r. Stowarzyszenie aktywnie działa na rzecz humanitarnego obchodzenia się ze zwierzętami oraz niesie pomoc w zapewnieniu im niezbędnych warunków bytowania.  Od początku istnienia głównym celem Stowarzyszenia była budowa schroniska dla bezdomnych zwierząt na terenie miasta Głogowa. Udało się w 2010 r., wtedy odbyło się oficjalne otwarcie schroniska.

Dodaj komentarz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.