Głogowianie potrafią pomagać

0
520
zdjęcie 2013-12-09-finał-szlachetnej-paczki@Głogów-fot.D.Jeczmionka-01-

“Nie spodziewałam się takiego odzewu” – tak o kampanii Szlachetnej Paczki mówi liderka powiatu głogowskiego Agnieszka Dyk. Podczas ostatniego weekendu odbył się finał Szlachetnej Paczki. 29 rodzin z terenu powiatu otrzymało dary na święta. Paczki dla wszystkich rodzin przygotowało w sumie blisko 700 osób, a wartość każdej z nich wyniosła ok. 2 tys. zł.

Podczas ostatniego weekendu odbył się finał Szlachetnej Paczki, ogólnopolskiego projektu stowarzyszenia “Wiosna” ks. Jacka Stryczka. Główną ideą projektu jest niesienie pomocy ludziom, który znaleźli się w trudnej sytuacji życiowej.

Przygotowania do finału rozpoczęły się już w maju, kiedy to został stworzony, po raz pierwszy w Głogowie, rejon na czele, którego stanęła Agnieszka Dyk. Kolejnym etapem było poszukiwanie wolontariuszy, którzy bardzo szybko zgłosili się do udziału. 13 wolontariuszek odwiedziło kilkadziesiąt rodzin na terenie powiatu głogowskiego. Po dokładnej weryfikacji wybrano 29 rodzin, które zostały włączone do projektu.

Ostatnim, najważniejszym, ale także najtrudniejszym etapem było znalezienie dla tych rodzin Darczyńców, którzy mieli za zadanie przygotowanie paczki.

“Na początku kampanii apelowałam do głogowian słowami, żeby nas nie zawiedli, ale to co się wydarzyło przerosło moje najśmielsze oczekiwania” – mówiła Agnieszka Dyk. Głogów był jednym z pierwszych rejonów, w którym wszystkie rodziny znalazły swoich Darczyńców .

“Średnio jedna paczka warta była blisko 2 tys zł. Wszystkie paczki dla 29 rodzin przygotowywało w sumie 700 osób!” – mówi Liderka Rejonu.

Oprócz 29 rodzin objętych projektem, 5 rodzin dodatkowo dostało pomoc ze zbiorki żywności zorganizowanej przez jednego z darczyńców.

“Paczka o największej wartości była na kwotę 12 tys zł., w której znalazły się materiały budowlane za  8 tys zł,  artykuły spożywcze, chemiczne, przybory szkolne, zabawki za blisko 4 tys. zł. Paczkę przygotowywało aż 65 osób” – informuje Agnieszka Dyk.

Dodatkowa zbiórka żywności prowadzona była w Szkole Podstawowej nr 10 , na siłowni “Akademia Ruchu” oraz w  Starostwie Powiatowym. Zebrana żywność o łącznej wartości ok. 15 tys zł. zawędrowała do 17 rodzin.

Podczas weekendu, 7 i 8 grudnia, prawie 30 wolontariuszy od rana do wieczora pracowało w sztabie podczas finału Szlachetnej Paczki. Razem z Darczyńcami zawozili rodzinom przygotowane paczki. Łzy szczęścia, ogromna radość oraz niedowierzanie – takie emocje towarzyszyły każdej obdarowanej rodzinie.

2013-12-09-final-szlachetnej-paczki@Glogow-fot.D.Jeczmionka-02-

Dodaj komentarz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.