Głogów: 3 dni – 3 koncerty

0
857
2013-12-06-jan_walos@mayday

W ciągu trzech dni odbędą się trzy koncerty charytatywne w Głogowie. 5 grudnia dla podopiecznych z Domu Dziecka zagra zespół Why. W Mikołajki lokalne zespoły zagrają dla Jasia Walosa, u którego konieczna jest operacja i kosztowne leczenie w USA. 7 grudnia dla chorującego na nowotwór Adrianka Picha zaśpiewa Michał Masoń.

Zbliżają się Święta Bożego Narodzenia. W tym okresie bardziej niż w innym okresie w ciągu roku, pomagamy innym ludziom. Organizowane są koncerty, zbiórki żywności, paczki dla ludzi cierpiących, biednych i chorych. Zapraszamy na trzy koncerty charytatywne organizowane w naszym mieście.

Dzisiaj, 5 grudnia, głogowski Komitet Prawa i Sprawiedliwości jest organizatorem koncertu charytatywnego na rzecz Domu Dziecka “Pod Lipami” w Głogowie. W Młodzieżowym Centrum Kultury Mayday o godz. 19.00  wystąpi zespół “WHY”. Zebrane  w czasie koncertu środki przekazane będą na zorganizowanie i przygotowanie paczek świątecznych dla podopiecznych domu dziecka.

6 grudnia w Mikołajki, zostanie przeprowadzony  koncert charytatywny dla Jasia Walosa. Do współpracy udało się zaprosić lokalne zespoły muzyczne, takie jak Fucktory, Inflection oraz Chmura, a także popularny polski zespół – grupę Desdemona. Patronat nad inicjatywą objął Prezydent Jan Zubowski. Koncert odbędzie się w Młodzieżowym Centrum Kultury MayDay. Początek imprezy o godz. 19.00. Wstęp na koncert za cegiełkę wara 10 lub 20 zł.

Jasiu Walos urodził się 8 marca 2013 r. z obustronnym brakiem kości piszczelowej. Jedynym ratunkiem przed amputacją nóżek jest leczenie i rehabilitacja w USA. Po operacji Jaś ma szansę być zdrowym i w pełni sprawnym dzieckiem.

Dzień później, 7 grudnia, w Wędzarni Staromiejskiej, odbędzie się koncert charytatywny dla małego Adrianka Picha, który choruje na nowotwór złośliwy atakujący układ nerwowy. Specjalnie dla małego głogowianina wystąpi Michał Masłoń, wschodząca gwiazda polskiej sceny muzycznej. Początek koncertu o godz. 16.00. Cena biletu to 10 zł.

Adrian Pich ma 16 miesięcy. Choruje na rzadką chorobę o nazwie Neuroblastoma – nowotwór złośliwy, który atakuje układ nerwowy.

Na początku października chłopiec poddany został operacji wycięcia guza. Teraz niezbędne jest podanie przeciwciał, które dają bardzo duże szanse na to, że rak nie powróci. Niestety to leczenie jest niedostępne w Polsce. Możliwość leczenia istnieje jedynie za granica, tj. Niemcy, Włochy. Jednak nie jest to refundowane przez Polski NFZ, a to oznacza ogromną kwotę potrzebnych pieniędzy.

Dodaj komentarz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.