SP 13 ma już swój hymn

0
517
2013-12-02-szkoła-podstawowa-13-ma-juz-wsoj-hymn@Glogow-Przechwytywanie w trybie pełnoekranowym 2013-12-02 095953

Szkoła Podstawowa nr 13 w Głogowie ma już swój hymn. Podczas obchodzonego pod koniec listopada Dnia Patrona, odbyła się uroczysta inauguracja szkolnego hymnu. Pean na cześć szkoły wykonała i nagrała uczennica III klasy – Maja Sądkiewicz.

Szkoła Podstawowa nr 13 w Głogowie im. Orląt Lwowskich, pod koniec listopada, po raz trzeci obchodziła Dzień Patrona. W uroczystości, oprócz uczniów rodziców i nauczycieli wzięli także udział przedstawiciele lokalnych władz.

Podczas obchodów Dnia Patrona miała miejsce inauguracja hymnu szkoły –  “Hymn jest dziełem całej społeczności szkolnej. Aranż muzyczny do słów hymnu skomponował pan Jacek Kaczmarek. Wokal przewodni powstał przy współpracy z Miejskim Ośrodkiem Kultury w Głogowie” – informuje Beata Pawłowska – Hara.

Hymn wykonała i nagrała uczennica klasy III – Maja Sądkiewicz, pod kierunkiem Doroty Drozd – opiekuna sekcji rozwoju talentów muzycznych w MOK-u w Głogowie. Młoda głogowianka, ma już spore sukcesy na swoim koncie, m.in. zajęła I miejsce w Festiwalu Piosenki Obcojęzycznej w Wołowie

Część artystyczną dedykowaną Orlętom Lwowskim w postaci popisów tanecznych i wokalnych przedstawiły dzieci z Oddziału Przedszkolnego przy SP 13, pod opieką pani Danuty Legedź oraz pani Kamili Krawczak. Natomiast uczniowie z klas IV i V zabrali nas w podróż śladami Orląt Lwowskich w przedstawieniu, którego autorką jest pani Wiesława Pływaczyk – nauczyciel języka polskiego.

Zaproszeni goście podczas swoich wystąpień docenili to, że uczniowie godnie czczą pamięć o Orlętach i dają świadectwo swojego patriotyzmu.

Po wystąpieniach, delegacja Samorządu Uczniowskiego złożyła kwiaty i zapaliła znicz pod tablicą pamiątkową Orląt Lwowskich.

Uroczystość była okazją do podsumowania, poświęconych patronowi, konkursów organizowanych w szkole. Dyrektor Agnieszka Karwat przypomniała, że sportowym akcentem poprzedzającym uroczystość były „III Potyczki Szkolne o Orlętach Lwowskich”. Zaznaczyła, że aktywny udział uczniów w różnorodnych konkursach zaowocował wieloma nagrodami, które ufundowała Rada Rodziców.

W uroczystościach udział wzięli przedstawiciele: samorządu, duchowieństwa i policji, Związku Sybiraków, Związku Żołnierzy Wojska Polskiego oraz zuchy i harcerze z Klubu Środowiskowego działającego przy SP 13.

Dodaj komentarz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.