Dzień Otwarty w głogowskich placówkach

0
513
2013-12-01-miedzynarodowy-dzien-osob-niepelnosprawnych@Glogow-plakat-istock_000011779821xlarge_1354536341

3 grudnia to obchodzony na całym świecie Dzień Osób Niepełnosprawnych. Z tej okazji, jutro odbędą się otwarte spotkania z młodzieżą szkół średnich w wybranych placówkach działających na rzecz osób niepełnosprawnych. Działania mają na celu  zwiększenie świadomości  o korzyściach płynących z integracji z osobami niepełnosprawnymi oraz przybliżenie społeczeństwu ich problemów.

Jutro obchodzony będzie Międzynarodowy Dzień Osób Niepełnosprawnych. W ramach obchodów tego dnia, Starosta Głogowski wspólnie z z Powiatową Społeczną Radą ds. Osób Niepełnosprawnych organizuje otwarte spotkania z młodzieżą szkół średnich z terenu powiatu w głogowskich placówkach.

“Podczas odwiedzin w tych placówkach będzie można zapoznać się z metodami i formami pracy opiekuńczej oraz z jej specyfiką” – mówi Agnieszka Dyk, Pełnomocnik do Spraw Osób Niepełnosprawnych w Starostwie Powiatowym. Ponadto będzie można zwiedzić budynek szkoły oraz poznać prace jakie wykonują podopieczni, podczas zajęć terapeutycznych. Najważniejsza jednak, podczas tych spotkań, będzie możliwość doświadczenia bezpośredniego kontaktu z podopiecznymi i pracownikami poszczególnych Placówek.

“Powyższe działania mają na celu zwiększenie społecznej świadomości, wrażliwości i kultury, jak również kształtowanie postaw wobec osób niepełnosprawnych w szeroko pojętej edukacji” – informuje Sylwia Matysiak – Dawidowska, przewodnicząca PRON, instytucji, której głównym zadaniem jest przede wszystkim inspirowanie różnego rodzaju działań na rzecz osób niepełnosprawnych.

Placówki, w których odbędą się spotkania:

  1. Centrum Doradztwa Zawodowego i Wspierania Osób z Niepełnosprawnością Intelektualną (Centrum DZWONI) – godz. 1000 (Gimnazjum Gminne w Białołęce oraz Gimnazjum nr 5 im. Polskich Olimpijczyków w Głogowie).
  2. Dom Pomocy Społecznej dla Dzieci i Młodzieży – Filia DPS w Głogowie – godz. 1000 (Gimnazjum Gminne w Nielubi).
  3. Zespół Placówek Szkolno-Wychowawczych w Głogowie – godz. 1000 (Gimnazjum Gminne w Kotli).
  4. Centrum Zdrowia Psychicznego Głogowskiego Szpitala Powiatowego sp. z o.o.
    – godz. 1000 (Gimnazjum Gminne w Serbach).

Dodaj komentarz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.