Podsumowanie Roku Kulturalnego w Gminie Kotla

0
542
2013-11-27-podsumowanie-roku-kulturalnego@gmina-Kotla-DSC_1052_1

W dniu 23 listopada, odbyło się podsumowanie Roku Kulturalnego w Gminie Kotla. Podczas spotkania nastąpiła prezentacja artystów, stowarzyszeń, kół gospodyń wiejskich oraz osób z terenu gminy Kotla, które przyczyniły się do kulturalnego rozkwitu gminy. Podczas uroczystości płk Adam Kęstowicz wręczył medal 30-lecia Związku Żołnierzy Wojska Polskiego Zespołowi Folklorystycznemu „Wrzos”, dziękując za wieloletnią współpracę.

Na terenie gminy Kotla corocznie odbywa się wiele wydarzeń kulturalnych, organizowanych przez gminne jednostki organizacyjne -“To one nawiązując współpracę ze społecznością lokalną scalają wszystkie działania w całość. Organizacja imprezy jest bardzo złożona i bez wsparcia ludzi dobrej woli działania te nie były by takie same” – informuje nas Anna Marcinkowska z Urzędu Gminy Kotla .

Wójt Gminy Kotla Łukasz Horbatowski, podczas uroczystego spotkania, które odbyło się 23 listopada, podsumował Rok Kulturalny i wspólnie z Przewodniczącą Rady, Haliną Przybylską podziękował osobom zaangażowanym w życie kulturalne gminy.

Na scenie zaprezentowały się trzy Zespoły Folklorystyczne „Grochowiczanki”, „Skiedniowianie” i „Wrzos” oraz zespół młodzieżowy „Integro”.

Podczas Uroczystości nastąpiło wręczenie przez płk Adama Kęstowicza medalu 30-lecia Związku Żołnierzy Wojska Polskiego dla Zespołu Folklorystycznego „Wrzos” za wieloletnią współpracę.

Zespół Folklorystyczny Wrzos działa już od 1982 roku. Jego założycielką i wieloletnią kierowniczką była Pani Regina Wyrwas. Przez ponad 30 lat Zespół Wrzos czynnie uczestniczył w życiu społeczno – kulturalnym i religijnym Gminy Kotla, Ziemi Głogowskiej i Dolnego Śląska.

Bardzo szybko Wrzos stał się jednym z najbardziej znanych zespołów w dawnym województwie legnickim. Jednym z najważniejszym występów zagranicznych był występ w Guben, podczas imprezy zorganizowanej na terenie Niemiec, w ramach promocji światowych targów EXPO 2000 w Hanowerze.

2013-11-27-podsumowanie-roku-kulturalnego@gmina-Kotla-DSC_1108_1

 

2013-11-27-podsumowanie-roku-kulturalnego@gmina-Kotla-DSC_1024_1

Dodaj komentarz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.