Ostatni trening Chrobrego Głogów w tym roku! Znamy plany na najbliższe tygodnie!

0
461

Po wczorajszym treningu (wtorek, 26 listopada) piłkarze nożni Chrobrego Głogów oficjalnie dostali wolne. Ile potrwa urlop? Tydzień. Po tym czasie powrócą do indywidualnych treningów przygotowanych przez sztab szkoleniowy, w którym popracują nad wytrzymałością. Do wspólnych zajęć zespół wróci 8 stycznia 2014 roku. Już 19 stycznia rozegrają pierwszy sparing, a 1 marca zmierzą się w Kluczborku, w ramach rundy rewanżowej II ligi zachodniej. Poniżej przedstawiamy krótką rozmowę z trenerem Ireneuszem Mamrotem.

S. Górski – We wtorkowy wieczór w klubie panuje wyjątkowo luźna atmosfera. Zarówno od zawodników jak i sztabu szkoleniowego bije optymizm. Prawdopodobnie za sprawą kilku dni wolnego, które właśnie mają nadejść. O godz. 18:00 zespół wyjdzie na ostatni, wspólny trening w tym roku..

I. MamrotOkres treningowy mamy już za sobą. Dziś spotykamy się, aby na wesoło rozładować atmosferę trwającą przez całą rundę. Na pewno pogramy, pośmiejemy się, a może i trenerzy będą w końcu mieli możliwość skonfrontowania swoich umiejętności z zawodnikami (śmiech). Po zejściu zaczniemy odliczać tydzień urlopu, bo niestety na dłużej nie możemy sobie pozwolić. Po tym okresie każdy zawodnik dostanie indywidualną rozpiskę wraz ze sport-testerem, z którym będzie pracował. Do wspólnych zajęć  wrócimy 8 stycznia.

S. Górski – Jak ważny jest okres indywidualnej pracy?

I. MamrotŻaden, profesjonalny zespół nie może sobie pozwolić na dłuższą przerwę. To jest ich praca. Ciężko pracowaliśmy by uzyskać wysoką formę fizyczną , którą wciąż musimy podtrzymywać. Podczas tego okresu będą pracowali nad wytrzymałością tlenową. Tylko sumienna praca będzie przynosiła efekty.

Nie zabraknie także urpczystości. Zostaliście zaproszeni na oficjalną kolację..

I. Mamrot – Tak. Padła propozycja od dyrektora Bożka, abyśmy wspólnie zakończyli rundę jesienną. Na pewno podziękujemy zawodnikom i osobom związanym z klubem za rundę, w której wykonaliśmy masę ciężkiej pracy. Uważam, że jest to jakaś forma docenienia naszego wkładu. Bardzo miła. A co będzie do zjedzenia? Lubię rybę (śmiech).

 

Plan sparingów Chrobrego:
19.01.2014 (ndz.): Wisła Kraków – Chrobry Głogów (Grodzisk Wlkp.)
25.01.2014 (sob.): Stomil Olsztyn – Chrobry Głogów (Jarocin)
01.02.2014 (sob.) GKS Katowice – Chrobry Głogów (Jarocin)
08.02.2014 (sob.): Miedź Legnica – Chrobry Głogów (miejsce do ustalenia)
15.02.2014 (sob.): Górnik Łęczna – Chrobry Głogów (Grodzisk Wlkp).
22.02.2014 (sob.): Chrobry Głogów – Grom Plewiska (Głogów)
01.03.2014 (sob.): Chrobry Głogów – Stilon Gorzów (Głogów)

 

Dodaj komentarz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.