Jak osiągnąć sukces – warsztaty w głogowskiej bibliotece

0
568
zdjęcie Arch.-2013-07-20-miejska-biblioteka-publiczna@głogów-01

Po raz kolejny Miejska Biblioteka Publiczna w Głogowie proponuje młodzieży spotkanie z młodymi profesjonalistami w ramach projektu „Link do przyszłości. Młodzi. Internet. Kariera”. W ramach projektu, z młodymi głogowianami spotka się Bartosz Dul – specjalista ds. mobilnych technologii w firmie Moon Media. Spotkania odbędą się 27 i 28 listopada.

Spotkania organizowane już są po raz trzeci w tym roku i są realizowane są w ramach projektu “Link do przyszłości. Młodzi. Internet. Kariera”

Celem tego projektu jest wspieranie młodych ludzi w planowaniu ich przyszłości zawodowej w sposób szeroki i nieszablonowy, uwzględniając rozwój społeczeństwa informacyjnego i gospodarki opartej na wiedzy. Projekt jest realizowany przez Fundację Rozwoju Społeczeństwa Informacyjnego ze środków Microsoft, w ramach inicjatywy „YouthSpark” oraz Polsko-Amerykańskiej Fundacji Wolności.

Uczniowie szkół średnich i ostatnich klas gimnazjów z małych miejscowości, biorący udział w spotkaniach organizowanych w ramach projektu, będą mogli porozmawiać z młodym, inspirującym profesjonalistą, poznać jego drogę do sukcesu oraz dowiedzieć się jaką rolę w jego pracy odgrywają nowe technologie. Poznają także zawody, na które prognozowane jest zapotrzebowanie w przyszłości i wezmą udział w quizie, który pozwoli im zorientować się w aktualnej sytuacji i trendach na rynku pracy.

Po spotkaniu będą mogli sprawdzić swoje predyspozycje zawodowe za pomocą narzędzia „Twój Potencjał”opracowanego przez Fundację Inicjatyw Społeczno-Ekonomicznych i dostępnego bezpłatnie na stronie www.praca-enter.pl, a także skonsultować uzyskane wyniki z doradcą zawodowym polecanym przez Stowarzyszenie Doradców Szkolnych i Zawodowych RP. Przewidziano również spotkania online dla rodziców, podczas których dowiedzą się jak mądrze wspierać swoje dzieci w podejmowaniu wyborów edukacyjnych i zawodowych.

W Miejskiej Bibliotece Publicznej, w ramach projektu z młodymi głogowianami spotka się Bartosz Dul – specjalista ds. mobilnych technologii w firmie Moon Media, redaktor naczelny Android Magazine – magazynu o technologiach mobilnych, prezenter i bloger technologiczny.

Zaplanowane spotkania mają się odbyć 27-28 listopada 2013 r.

27 listopada godz. 11.00

Miejska Biblioteka Publiczna ul. Jedności Robotniczej 15 67-200 Głogów

28 listopada 2013 r.

8.30 – Filia nr 1 ul. Budowlanych 10 67-200 Głogów

11.00 – Filia nr 3 ul. Mieszka I 11 67-200 Głogów

Dodaj komentarz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.