Głogów: Okradł nawet znajomego

0
439
2013-11-20-glogowska-policja-zlapala-zlodzieja@Glogow-komorkaa_1

Lista wyczynów 26 – letniego głogowianina, zatrzymanego przez policjantów za kradzież i sprzedaż telefonu komórkowego, będzie dosyć długa. Oprócz kradzieży telefonu, trafią na nie przynajmniej trzy włamania do samochodów, dwa do piwnic i kradzieże czterech rowerów. Złodziejowi grozi kara do 10 lat pozbawienia wolności.

Zatrzymanie 26 – latka było możliwe dzięki ujawnieniu przez patrol policji w trakcie legitymowania, skradzionego telefonu komórkowego. Mężczyzna, który go posiadał przy sobie, przyznał, że kupił telefon za 400 złotych z ogłoszenia w internecie.

“Już same okoliczności zakupu mogły budzić wątpliwości. Spotkał się ze sprzedawcą na ulicy około 22.00 wieczorem” – informuje Bogusław Kaleta z Komendy Powiatowej Policji w Głogowie. Dalsze czynności policjantów wydziału kryminalnego, doprowadziły do zatrzymania 26 – letniego „sprzedawcy”. Ten przyznał się do kradzieży i sprzedaży telefonu.

“Jak się później okazało, ukradł go swojemu znajomemu podczas wspólnej imprezy w mieszkaniu. Policjanci wiedzieli jednak, że kradzież telefonu to nie jedyna sprawa jaką ma na swoim koncie” – mówi Bogusław Kaleta. Już wcześniej był on typowany jako sprawca kradzieży i włamań.

Funkcjonariusze udowodnili mu dodatkowo włamania do trzech samochodów oraz dwóch piwnic, skąd skradł elementy wyposażenia, elektronarzędzia oraz cztery rowery. 26 – latek oprócz zarzutu kradzieży telefonu komórkowego będzie odpowiadał również za te włamania i kradzieże. Grozi mu do 10 lat pozbawienia wolności.

Dodaj komentarz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.