Talenty głogowskich uczniów do niemarnowania

0
576
2013-11-20-konkurs-talent-do-niemarnowania@Glogow-plakat-5266b2daf3301_o

3 szkoły z Powiatu Głogowskiego biorą udział w ogólnopolskim projekcie ‘Tesko dla szkół – talent do niemarnowania”. Do konkursu swoje prace zgłosiło ponad 580 uczniów. Zadaniem było nakręcenie 2-minutowego filmiku, który promuje główną ideę konkursu czyli niemarnowanie żywności. Do 16 grudnia codziennie można oddawać głosy na wybrane filmy na stronie www.tescodlaszkol.pl.

Ponad 580 prac zostało zgłoszonych przez uczniów z całej Polski, do konkursu “Tesko dla szkół – talent do niemarnowania”. W konkursie biorą udział 3 szkoły z Powiatu Głogowskiego: SP 10, SP 12 oraz gimnazjum z Jerzmanowej. Teraz  internauci mogą oddawać swoje głosy na wybrane filmy.

Zadaniem zespołów było nakręcenie 2-minutowego filmiku, który w najlepszy, najciekawszy i najbardziej kreatywny sposób będzie promował główną ideę konkursu, którą jest niemarnowanie żywności. Podobnie jak w latach ubiegłych, o wyborze zwycięzców będą decydowały zarówno wyniki głosowania, jak i głosy jurorów.

Jurorom w wyborze laureatów pomogą internauci. Począwszy od 18 listopada, aż do 16 grudnia codziennie można oddawać głosy na wybrane filmy na stronie www.tescodlaszkol.pl.  Teraz uczniowie i szkoły aktywnie walczą o głosy w lokalnych społecznościach, promując jednocześnie swój film i ideę niemarnowania żywności.

A jest o co walczyć. Dla laureatów przewidziano m.in. 10 pracowni multimedialnych, zajęcia z Native Speakerem British Council oraz setki nagród indywidualnych. Ponadto film, który zdobędzie najwięcej głosów w danym województwie, otrzyma tytuł Laureata Regionalnego i zdobędzie dla swojej szkoły zestaw sprzętu do nowoczesnej szkolnej sali kinowej.

Tesco dla Szkół – „Talent do niemarnowania” to działający już od 11 lat program, który nie tylko pomaga szkołom zdobyć nowoczesne wyposażenie, ale też mobilizuje tysiące uczniów do kreatywnego działania. “Zadanie, czyli przygotowanie filmu, podczas tegorocznej edycji konkursu pozwala uwrażliwić dzieci na ważny problem, jakim jest marnowanie żywności, dodatkowo dając im szansę pokazania rozmaitych talentów” – mówi jedna z organizatorek konkursu.

Niewiele osób w Polsce zdaje sobie sprawę, że rocznie marnujemy aż 9 milionów ton żywności.  Dlatego edukacja na temat prawidłowego gospodarowania żywnością jest tak istotna i to już od najmłodszych lat. W konkursie Tesco dla Szkół dzieci uczą się przez zabawę, kręcąc własne filmiki, przekonujące do niemarnowania żywności.

 

 

Dodaj komentarz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.