Kolejny polsko – niemiecki projekt Ekonomika

0
550
zdjęcia 2013-10-24-zespól-szkół-ekonomicznych@Głogów-praktyki-zawodowe-(fot.strona-szkoły)-01-

21 listopada, grupa uczniów z Zespołu Szkół Ekonomicznych wyjedzie na praktyki zawodowe oraz obóz językowy do Niemiec. Obóz językowy potrwa tydzień i weźmie w nim udział 6 uczniów. Natomiast praktyki w zawodzie kucharza i technika hotelarstwa potrwają prawie miesiąc. Wartość całego projektu to prawie 7 tys. euro. i jest on finansowany z z międzynarodowej organizacji Polsko -Niemieckiej Współpracy Młodzieży.

Jest to już drugi projekt realizowany przez Zespół Szkół Ekonomicznych w tym roku szkolnym. Przypomnijmy, że pierwszy realizowany jest od początku listopada i nosi nazwę „Staże i praktyki zagraniczne dla osób kształcących się i szkolących zawodowo”. W ramach tego projektu 20 uczniów Zespołu Szkół Ekonomicznych odbędzie 4-tygodniowe praktyki zawodowe w Niemczech, w Centrum Kształcenia Zawodowego oraz lokalnych hotelach i restauracjach.

Zespół Szkół Ekonomicznych im. Jana Pawła II w Głogowie wraz z partnerem z NiemiecSiegmundsburger Haus Werraquelle GmbH  – Turyngia, przygotował kolejny projekt. Tym razem dotyczy on praktyk zawodowych i kursu językowego w ramach Polsko Niemieckiej Współpracy Młodzieży.

Obóz językowy rozpocznie się 22 listopad i potrwa do 29 listopada. Bierze  w nim udział 6 uczniów z pierwszej klasy. Ten wyjazd ma  na celu przede wszystkim utrwalenie materiału językowego, realizowanego na zajęciach w szkole oraz pokonanie bariery językowej.

W tym samym czasie,także czworo innych uczniów wyjedzie na praktyki zawodowe za zachodnią granicę. Przez cztery tygodnie uczniowie będą zdobywać praktykę w zawodzie kucharza oraz technika hotelarstwa.

Dzięki tym praktykom uczestnicy zdobędą umiejętności w zdobywaniu i wykorzystywaniu wiedzy, umiejętności i kwalifikacji w nowym środowisku zawodowym, co ułatwi im dalszy rozwój osobisty – “Dzięki takim wyjazdom uczniowie mają możliwość poznania środowiska zawodowego, organizacji i kultury pracy w innym kraju, co powinno ich zachęcać do otwartości i współpracy. Myślę, że ten wyjazd rozwinie ich zdolności adaptacyjnych oraz uwrażliwi na różnice mentalne i kulturowe, jak również pobudzi kreatywność i przedsiębiorczość uczestników projektu” – mówi Wojciech Janisio, Dyrektor Zespołu Szkół Ekonomicznych.

Wartość całego projektu to blisko 7 tys. euro.

Polsko – Niemiecka Wymiana Młodzieży, powstała w 1991 roku i ma oficjalnie status organizacji międzynarodowej. Jest jedyną polsko-niemiecką instytucją o osobowości prawnej organizacji międzynarodowej. Pieniądze na działalność PNWM pochodzą od Rzeczypospolitej Polskiej oraz Republiki Federalnej Niemiec. W roku 2012 nasz budżet został zasilony łączną sumą ponad 9,2 miliona euro.

Dodaj komentarz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.