“Utrzymamy się w II lidze” – Artur Pawluś

0
457

Nie idzie ostatnimi czasy siatkarzom SPS-u Chrobry Głogów. Podopieczni Artura Pawlusia po porażce z Ołavią Oława znaleźli się na ostatnim miejscu w ligowej tabeli. We wtorek, w klubie miało miejsce wewnętrzne spotkanie mające na celu oczyścić atmosferę zarówno na zewnątrz jak i wewnątrz zespołu. Czy uda się coś zmienić? Przede wszystkim czy uda się pozostać w II lidze? Zapytaliśmy głogowskiego szkoleniowca.

W Internecie aż huczy o tym, że ciężko będzie pozostać w II lidze..

– Zgadzam się, lecz ja twierdze, że się w niej utrzymamy. Po rundzie rewanżowej będzie podział na dwie grupy, w których zespoły z miejsc 5-8 będą walczyły o pozostanie w lidze. Myślę, że nie odstajemy poziomem przynajmniej od tych zespołów z dołu tabeli. Każdy wygrany mecz będzie nas przybliżał do tego celu. Będzie ciężko, ale nie uważam żebyśmy byli bez szans.

Porażka z Oławą, rywalem w naszym zasięgu. Czego zabrakło?

– Mecz był bardzo zacięty. Zadecydowały końcówki setów, w których niestety nie dawaliśmy sobie rady. Mało pocieszające, ale ważne do odnotowania jest to, że w małych punktach wygraliśmy to spotkanie.

Co zrobić by wygrać w Wałbrzychu?

– Trzeba dobrze zagrywać i dobrze przyjmować. Przede wszystkim odrzucić przeciwnika od siatki. Musimy uwierzyć w siebie, w to, że jesteśmy w stanie wygrać.

Z tego co wiem, we wtorek mieliście wewnętrzne spotkanie. Zapadły jakieś kluczowe decyzje?

– To było spotkanie wszystkich zainteresowanych ludzi, których obchodzi pozostanie w siatkarskiej II lidze. Wychodzę z założenia, że słowa powiedziane w szatni pozostają w jej wnętrzu i nic więcej powiedzieć nie mogę.

Mówi się, że wyniki budują atmosferę. Co się dzieje wewnątrz zespołu, gdy tych wyników brakuje?

– W pytaniu jest odpowiedź. Atmosfera ostatnio nie była najlepsza, ale po wtorkowym spotkaniu ze świeżością patrzymy w przód. Wspólnie z zespołem mówimy jednym głosem. Utrzymamy się w II lidze.

Siatkarze SPS Chrobry Głogów już dziś zmierzą się w Wałbrzychu z tamtejszym PWSZ-em, który w II lidze jest wiceliderem. 

 

Dodaj komentarz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.