Derby! Chrobry Głogów – KS Polkowice

0
595
zdjęcie 2013-09-14-Kadra Chrobry Głogów-001
Kadra Chrobry Głogów

Już dziś, na Stadionie Miejskim przy ul. Wita Stwosza 3 w Głogowie, będziemy mieli okazję zobaczyć niezwykle ciekawy, piłkarski pojedynek. O godz. 18:00, pomarańczowo-czarni, podejmować będę Klub Sportowy z Polkowic. Będzie to atrakcyjne widowisko przede  wszystkim ze względu na sytuację w ligowej tabeli. Głogowianie przewodzą stawce, a dzisiejsze spotkanie teoretycznie kończy rundę jesienną II ligi. W praktyce jest tak, że za tydzień głogowianie rozegrają pierwsze spotkanie z wiosny. Natomiast, jeśli dziś uda się zdobyć komplet punktów, to najprawdopodobniej na przerwę zimową głogowianie udadzą się w roli lidera. Smaku temu spotkaniu dodaje także fakt, że w barwy KS-u, reprezentują pochodzący z Głogowa, dobrze znani nam zawodnicy – Konrad Kaczmarek i Damian Ałdaś, którzy w tym sezonie mieli reprezentować barwy Chrobrego. 

Liga wymaga. 

Przed tygodniem, po zremisowanym spotkaniu w Wejherowie głogowianie powrócili na fotel lidera II ligi Zachodniej. To za sprawą porażki Warty Poznań, która od początku tego sezonu stała się głównym konkurentem podopiecznych trenera Ireneusza Mamrota. Poznaniacy aktualnie zajmują drugą pozycję w lidze, a ich dorobek punktowy jest równy naszemu. Jednak już dziś, Wartę czeka niezwykle ciężki pojedynek. Wicelider udaje się do Wałbrzycha, gdzie zmierzy się z zajmującym trzecią lokatę Górnikiem, który do Chrobrego traci zaledwie punkt. Zatem, wszystko jest jasne. Jeśli pomarańczowo-czarni chcą utrzymać pozycję muszą wygrać dzisiejsze spotkanie.

Górnik nieobliczalny. 

Nie wiemy natomiast, czego możemy się spodziewać po Górnikach z Polkowic. Zespół ten, z dorobkiem 16 punktów, zajmuje 14 pozycję w lidze. Przez większą część sezonu, polkowiczan prowadził dobrze nam znany szkoleniowiec – Janusz Kubot, który na swoje nieszczęście nie zdobywał punktów. W jego miejsce przyszedł trener Mandziejewicz, który także jest w Głogowie postacią rozpoznawalną. Jedno u naszego rywala jest pewne. W pierwszej jedenastce wystąpi dwóch głogowian – Damian Ałdaś i Konrad Kaczmarek – Długo z Konradem współpracowałem, chyba łącznie dwa lata, i wiem, że to profesjonalista w każdym calu – komentuje Ireneusz Mamrot. Szkoda, że w pierwszym składzie Chrobrego Głogów najprawdopodobniej zobaczymy tylko jednego “wychowanka” – Bartosza Machaja. Zarówno Konrad jak i Damian to główna siła napędowa naszego dzisiejszego rywala, na którą należy zwrócić szczególną uwagę.

Chrobry Głogów – KS Polkowice 

piątek, 15.11.2013 godz. 18:00

Stadion Miejski w Głogowie

Dodaj komentarz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.