Zbierają żywność dla Polskich Kombatantów

0
761
2013-12-zbiorka-zywnosci-dla-polskich-kompatantow@Glogow-Stadion 2013 158-001

Stowarzyszenie Sympatyków Chrobrego Głogów, MZKS Chrobry Głogów S.A. oraz Twórcy akcji Godzina dla Polski, zapraszają mieszkańców Głogowa do uczestnictwa w akcji charytatywnej organizowanej przez Stowarzyszenie ODRA-NIEMEN z Wrocławia. Celem akcji jest zbiórka żywności dla Polskich Kombatantów, żołnierzy AK, NSZ, WiN – mieszkających na Kresach – na Litwie, Białorusi oraz Ukrainie.

Projekt trwa od 2010 roku. W Głogowie pierwsza taka akcja zorganizowana została na Święta Wielkanocne, w tym roku – “Wówczas głogowianie okazali się bardzo hojni. W niespełna tydzień udało nam się zebrać ok. 800 kg żywności. Tym razem zbieramy żywność o długoterminowej dacie ważności, która przekazana będzie Kombatantom w ramach paczek Bożonarodzeniowych. Po raz kolejny liczymy na wspaniałomyślność mieszkańców naszego miasta. Wierzymy, że wspólnie jesteśmy wstanie pobić rekord wielkanocny w ilości zebranej żywności” – mówi Marcin Marciaszak ze Stowarzyszenia Sympatyków Chrobrego.

Dary będą zbierane od 11 listopada do 6 grudnia. Jednak punktem kulminacyjnym tej akcji będą dwa ostatnie mecze Chrobrego Głogów 15 i 23 listopada, podczas których odbywać się będzie zbiórka żywności. Członkowie Stowarzyszenia zapewnią w tym czasie wiele atrakcji, dla wszystkich uczestników akcji – “Będzie Tygrysek, z którym będzie można zrobić sobie zdjęcia. Ponadto dla najbardziej hojnych darczyńców podarujemy wiele interesujących gadżetów związanych z Chrobrym. Za dary będzie można otrzymać – smycze klubowe, klubowe kartki pocztowe, zeszyty klubowe, oraz wiele innych ciekawych upominków” – informuje Marcin Marciaszak.

W całą akcję włączą się także piłkarze Chrobrego. Za podarowaną żywność będzie można otrzymać wejściówki na mecze Chrobrego oraz po raz pierwszy wydane, kartki pocztowe ze zdjęciem i autografami drużyny.

Przydatne informacje dla osób, które chcą włączyć się do akcji:

Paczka Świąteczna przygotowywana jest na podstawie poniższych artykułów: kawa rozpuszczalna, mielona, herbata, kakao, olej, makaron, cukier, owoce w puszce, warzywa w puszce, ciastka, czekolada, konserwa mięsna lub rybna, mąka, ryż, kasza. Organizatorzy akcji proszą o dołączenie do paczek także kartek świątecznych z życzeniami.

Dary żywnościowe można składać codziennie od poniedziałku 11 listopada w sklepie “Stokrotka” na ulicy Armii Krajowej (naprzeciwko Zielonego Rynku) oraz Budynku Klubowym MZKS Chrobry Głogów od godziny 12 do 18. Produkty będą zbierane do 6 grudnia.

 

Dodaj komentarz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.