Będą chodzić do szkoły w mundurach

0
773
2013-11-01-obchody-Dnia-Niepodleglosci-11-klasa-mundurowa@ZSWyzykowskiego@Glogow-fot.D.Jeczmionka-01-

32-osobowa klasa mundurowa istnieje dopiero od dwóch miesięcy w Zespole Szkół im. J. Wyżykowskiego. Mimo tego, ma już na swoim koncie pewne sukcesy i dużo planów do zrealizowania w najbliższej przyszłości.  Głogowscy uczniowie pełni zapału ćwiczą co czwartek musztrę, a od teraz będą także chodzić do szkoły w mundurach.

Uczniowie klasy mundurowej, z Zespołu Szkół im. J. Wyżykowskiego, otrzymali długo oczekiwane mundury ćwiczebne.  Wszystkie mundury są takie same i składają się z koszulki, bluzy, spodni i butów. Uczniowie będą w nich przychodzić do szkoły cztery dni w tygodniu. Jedynie piątek pozostanie dniem cywilnym – tak wspólnie zadecydowała klasa.

32 – osobowa klasa, wraz z wychowawcą Moniką Mihułką i kom. Joanną Cichlą, wzięła udział we wczorajszych uroczystościach upamiętniających Odzyskanie Niepodległości. Uczniowie pierwszy raz oficjalnie wystąpili w swoich mundurach.

Mimo, iż klasa istnieje dopiero od września, młodzi mundurowi mają już na swoim koncie osiągnięcia. Zajęli czwarte miejsce podczas Dolnośląskich Manewrów Czerwonokrzyskich w Bolesławcu, gdzie wykazali się nie tylko sprawnością fizyczną, ale także i wiedzą.

Ale to dopiero początek. Klasa ma już w planach wiele spotkań i przedsięwzięć. Planowany jest ich udział w rożnych spotkaniach z młodzieżą i dziećmi, będą uczestniczyć w styczniowej zbiórce Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy oraz w akcji rozdawania uśmiechów kierowcom, którzy źle parkują. W ramach edukacji na temat bezpieczeństwa spotkają się z sędzią Anną Marią Wesołowską. “Planujemy także nawiązać współpracę z młodzieżą z klasy mundurowej w Poznaniu, z którą będziemy organizować rożne akcje” – mówi Joanna Cichla, opiekun dydaktyczny klasy mundurowej.

Komisarz Joanna Cichla podkreśla, zapał i zaangażowanie młodych ludzi, którzy chętnie uczestniczą w rożnych imprezach, ćwiczeniach i akcjach – “Angażują się chętnie w każde przedsięwzięcie, gdy trzeba wybrać kilka osób to jest problem, bo cała klasa zawsze chętnie się zgłasza”.

Przypomnijmy, że klasa mundurowa to projekt pilotażowy Zespołu Szkół im. J. Wyżykowskiego. 19 lutego tego roku, w Starostwie Powiatowym, przedstawiciele szkoły, powiatu, wojska, policji i straży pożarnej podpisali porozumienie w sprawie utworzenia takiej klasy.

Na razie uczniowie klasy mundurowej tylko w czwartki mają zajęcia z kom. Joanną Cichlą, na których poznają zasady funkcjonowania państwa i prawa. Ważnym elementem czwartkowych zajęć są ćwiczenia musztry. W drugiej klasie uczniowie będą mogli wybrać już konkretny profil związany z wojskiem, policją i strażą. Jeśli będzie zainteresowanie klasą mundurową, możliwe, że w przyszłym roku powstanie więcej takich klas.

2013-11-01-obchody-Dnia-Niepodleglosci-11-klasa-mundurowa@ZSWyzykowskiego@Glogow-fot.D.Jeczmionka-01-

Dodaj komentarz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.