Kotla: Zakończono remont sali

0
510
2013-11-07-zakonczono-remont-sali-wiejskiej@Kotla-01-

W Kotli zakończono, trwający od wakacji, remont sali wiejskiej. Remont obejmował naprawę dachu, wymianę posadzki oraz malowanie pomieszczeń. Koszt całej inwestycji to blisko 57 tys. zł. Połowę z tej kwoty Gmina Kotla pozyskała z budżetu Województwa Dolnośląskiego w ramach konkursu “Odnowa Dolnośląskiej Wsi”.

Mieszkańcy Kotli mogą się już cieszyć wyremontowaną salą. Zakończył się właśnie remont sali wiejskiej. Wartość robót wyniosła prawie 57 tys. i w 50% została sfinansowana z pozyskanych przez Gminę Kotla środków z budżetu Województwa Dolnośląskiego, w ramach konkursu „Odnowa Dolnośląskiej Wsi”.

“Zakres zadania obejmował m.in.: remont dachu, wymianę stolarki drzwiowej, remont pomieszczeń WC, wymianę posadzki w holu, wymianę oświetlenia w sali głównej, a także malowanie pomieszczeń” – informuje Kamila Suchocka – Szperlik z Urzędu Gminy Kotla.

Dodatkowo w ramach środków Funduszu Sołeckiego za kwotę ponad 6 tys. przeprowadzono częściowy remont instalacji elektrycznej. Wykonawcą robót była firma Usługi Remontowo – Budowlano – Mechaniczne Robert Kuczała z Głogówka.

W ostatnim czasie zakończyły się także prace remontowe pokrycia dachowego na budynku świetlicy wiejskiej w Skidniowie. Koszt realizacji zadania wyniósł blisko 12o tys. zł i w kwocie 77.200 zł zostanie sfinansowany z pozyskanych przez Gminę Kotla środków z budżetu państwa.

Dodaj komentarz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.