Głogowska młodzież o problemach

0
555
2013-11-06konferencja-mlodziezy@Starostwo-Powiatowe@Glogow-fot.B.Adamczak-01-

W Starostwie Powiatowym odbyła się konferencja pod nazwą “Potrzeby młodzieży w moim powiecie” zorganizowana przez Stowarzyszenie Semper Avanti we współpracy z Urzędem Marszałkowskim i Powiatem Głogowskim. Uczestnicy konferencji, młodzież z powiatowych szkół ponadgimnazjalnych, spotkali się ze Starostą Głogowskim Rafaelem Rokaszewiczem. W trakcie spotkania, uczestnicy ustalili listę najważniejszych problemów i potrzeb młodych ludzi. Rezultatem tej konferencji był wybór dwóch delegatów Ziemi Głogowskiej, którzy reprezentować będą interesy swoich rówieśników w pracach Młodzieżowego Sejmiku Województwa Dolnośląskiego.

Konferencja pod nazwą “Potrzeby Młodzieży w moim mieście”, została zorganizowana z inicjatywy wrocławskiego Stowarzyszenia Semper Avanti we współpracy z Urzędem Marszałkowskim i Powiatem Głogowskim. Jej celem było powołanie Młodzieżowego Sejmiku Województwa Dolnośląskiego oraz stworzenie katalogu potrzeb i problemów młodzieży z Powiatu Głogowskiego. Młodzież podzielona na grupy stworzyła raporty opisujące problemy, które uznała za najważniejsze. Katalog opisujący te problemy będzie opublikowany za 2 tygodnie na stronie facebooka Stowarzyszenia Semper Avanti.

Na poniedziałkowej konferencji organizowanej w Starostwie, młodzież wybrała dwójkę swoich reprezentantów, którzy będą pracować w Młodzieżowym Sejmiku Województwa Dolnośląskiego. Anna Malinowska i Patryk Pietraszek, to nowi radni, którzy jeszcze w listopadzie wezmą udział w szkoleniu, mającym przygotować ich do zadań jakie stawiane będą przed nimi w czasie obrad Młodzieżowego Sejmiku Województwa Dolnośląskiego – “Dwójka radnych z Powiatu Głogowskiego spotka się ze wszystkimi radnymi z innych powiatów na szkoleniu, na którym dowiedzą się jak będzie działał Młodzieżowy Sejmik” – mówi Jakub Prus ze Stowarzyszenia Semper Avanti.
Pierwszy zjazd Sejmiku planowany jest na połowę grudnia. Podstawą działania Sejmiku będą katalogi opisujące najważniejsze problemy ze wszystkich powiatów –” W szczególności będą to problemy, które się powtarzają w powiatach np. problemy z dojazdem czy zbyt mała oferta zajęć pozalekcyjnych” – mówi Jakub Prus. Głównym zadaniem Sejmiku będzie znalezienie rozwiązania dla tych problemów.

Dodaj komentarz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.