Audycja na żywo z Gminy Kotla

0
469
2013-11-04-Audycja-na-zywo@gmina-Kotla-01-

W środę 30 października Gminę Kotla odwiedziło Radio Wrocław, które przeprowadziło audycję „na żywo” dotyczącą inwestycji zrealizowanych z Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2007 – 2013. Cykl audycji w 10 gminach w województwie dolnośląskim, Radio Wrocław przeprowadza na zlecenie Urzędu Marszałkowskiego Województwa Dolnośląskiego.

W audycji udział brali Wójt Gminy Kotla, Łukasz Horbatowski,  sołtysi z Głogówka, Sobczyc, Kozich Dołów oraz Dyrektor Gminnego Ośrodka Kultury i Sportu w Kotli, Karolina Telwikas.

Przypomnijmy, że na terenie Gminy Kotla z tego programu zostało zrealizowanych, aż 9 projektów, jeden jest w trakcie realizacji, a trzy czekają na rozpoczęcie w przyszłym roku. Gminny Ośrodek Kultury i Sportu również zrealizował dwa projekty i kolejny planowany jest do realizacji w przyszłym roku. Dzięki PROW na lata 2007 – 2013 Gmina Kotla pozyskała już blisko 4 mln 720 tys. zł.

“Pozyskane środki pozwoliły na stworzenie naszym mieszkańcom lepszych warunków do propagowania inicjatyw społecznych, czy spędzania czasu wolnego” – mówi Anna Marcinkowska z Urzędu Gminy Kotla. Wyremontowano m.in. takie obiekty jak Gminny Ośrodek Kultury i Sportu w Kotli, Wiejski Dom Kultury w Sobczycach, salę wiejską w Głogówku, a także wydano foldery promocyjne o Gminie.

“Ponadto nasza instytucja kultury w ramach tzw. małych projektów zorganizowała imprezę rekreacyjną dla mieszkańców pn. Święto Kultury Wsi Polskiej, bardzo cennym małym projektem Gminnego Ośrodka Kultury i Sportu było wydanie książki pt. „Relacje i wspomnienia osadników rejonu Gminy Kotla”. A już w przyszłym roku będą realizować kolejny mały projekt pn. „Naszym okiem”, który zakłada realizację 5 imprez kulturalno-rekreacyjnych dla uczniów z Gminy Kotla” – dodaje Anna Marcinkowska.

Aktualnie w budowie jest sieć kanalizacyjna w miejscowościach Sobczyce i Krzekotówek. Wartość inwestycji wynosi ponad 4 mln zł, w tym ponad 2 mln 6 tys. zł stanowią pozyskane środki z PROW, bez których realizacja tej inwestycji nie byłaby możliwa.

Na realizację czekają również 3 inne duże projekty, na które pozyskano środki z Programu, a dotyczą zagospodarowania terenu rekreacyjnego przy boisku sportowym w Kotli, remontu Wiejskiego Domu Kultury w Grochowicach oraz wymiany nawierzchni chodnika w miejscowości Chociemyśl.

Dodaj komentarz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.