Najlepsi pojadą zwiedzać parlament

0
336
arch. 2013-11-02-sejm polski@Warszawa-01

Poseł Ryszard Zbrzyzny jest inicjatorem konkursu “Historia Parlamentaryzmu od 1989 r.” Poseł SLD będzie sprawdzał wiedzę na temat polskiego parlamentu. Osoby, które wykażą się największą wiedzą w tym temacie, w  nagrodę pojadą i osobiście zobaczą jak pracują posłowie na Wiejskiej.

“Historia Parlamentaryzmu od 1989 r.” to kolejny konkurs organizowany przez posła, tym razem z Klubu Sojuszu Lewicy Demokratycznej. Niedawno pisaliśmy o ogłoszonym przez Wojciecha Zubowskiego konkursie zatytułowanym Wybitni Polacy – wybitnie Europejczycy”. Tym razem poseł Ryszard Zbrzyzny będzie sprawdzał wiedzę młodzieży na tema historii polskiego parlamentu.

“Myślę, że należy przybliżyć społeczności lokalnej historię polskiego parlamentaryzmu, począwszy od 1989 r.. Dlatego postanowiłem ogłosić konkurs, w którym mottem przewodnim będzie to co się zdarzyło w Polsce w tym okresie” –  mówi Ryszard Zbrzyzny.

Pytania konkursowe dotyczą historii, dawnej i obecnej działalności polskiego Sejmu i Senatu, a także ludzi szczególnie związanych z dziejami polskiego parlamentaryzmu. Od uczestników konkursu wymagana jest również wiedza o współczesnym procesie tworzenia prawa, prawach i obowiązkach posłów i senatorów, o roli Sejmu i Senatu w systemie konstytucyjnym, a także o najważniejszych instytucjach państwowych. – “Ten konkurs to sposób, by zapytać młodych ludzi czy mają wiedzę, na temat rzeczywistości, w której wzrastają” – mówi Ryszard Zbrzyzny.

Konkurs jest adresowany do osób, które ukończyły 18 lat i będzie składał się z czterech etapów. Każdy etap będzie składać się z 5 pytań. Pytania publikowane będą do 15 każdego miesiąca, począwszy od 15 listopada 2013 r. . Odpowiedzi na pytania należy przesyłać na adres e-mail: konkurs-ryszard.zbrzyzny@wp.pl z podaniem swojego imienia i nazwiska oraz numeru telefonu.

Laureatami konkursu zostaną ci uczestnicy, którzy otrzymają kolejno największą liczbę punktów.

Nagrodami głównymi są gwarantowane dwa miejsca na wyjazd do Warszawy w celu zwiedzenia Sejmu RP i zapoznania się z systemem jego pracy. “Ten wyjazd będzie miał miejsce w okresie, kiedy sejm pracuje. Chcę, żeby Ci młodzi ludzie zobaczyli od podszewki jak wygląda praca w sejmie, bo często media pokazują puste sale sejmowe, gdzie mało się dzieje” – mówił poseł SLD.

W przypadku dużego zainteresowania konkursem Ryszard Zbrzyzny dopuszcza możliwość zwiększenia liczby laureatów nagrody głównej.

Szczegółowe informacje można znaleźć na stronie sldglogow.pl a także na tronie facebooka Ryszarda Zbrzyznego.

 

 

 

 

Dodaj komentarz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.