Oldboy-e Chrobrego w formie!

0
554

Byli piłkarze Chrobrego Głogów nie pozbyli się starych nawyków i wciąż „kopią piłkę”. Od kilku lat, co jakiś czas, zespół byłych reprezentantów pomarańczowo-czarnych, bierze udział w różnego rodzaju turniejach i spotkaniach. Wszystko się zmieniło w maju bieżącego roku. Władze klubu, wspólnie z byłymi piłkarzami, postanowiły powołać do życia nową sekcję – Oldboy Chrobry Głogów. Zespół, który jak się okazuje nie stracił swojej wartości.

Atmosferę „tamtych” czasów czują do dziś.

Dobre kilka lat spędzili na boisku reprezentując pomarańczowo-czarne barwy. Jedni dłużej, drudzy krócej. Jedni wcześniej, drudzy później. Dziś wspólne treningi to przede wszystkim możliwość powrotu do przeszłości oraz wymiany doświadczeń wyciągniętych zarówno z boiska jak i z życia –Wyniki są sprawą drugorzędną. Ważne abyśmy się systematycznie, raz w tygodniu, spotykali i trenowali we wspólnym gronie. Chwała prezesowi Chrobrego Głogów – Przemysławowi Bożkowi, dzięki któremu to wszystko się odbywa. Czasami większość czasu siedzimy i rozmawiamy m.in. o przeszłości. Piękne czasy, które przyjemnie się wspomina – mówi Aleksander Adamowski, były piłkarze Chrobrego Głogów, aktualnie reprezentant grupy Oldboy

Podwójne zwycięstwo ze Szprotavią.

Pomimo, iż wyniki są sprawą mniej ważną, to atmosfera rywalizacji wciąż w nich pozostałaOstatni, wygrany 7-2 mecz ze Szprotavią Szprotawa pokazuje w jakiej aktualnie jesteśmy formie. Mało tego, był to rewanż za pojedynek z przed około miesiąca, w którym także pokonaliśmy rywala 10-3. Wcześniej graliśmy z Zagłębiem w Lubinie, z którym minimalnie przegraliśmy 4-5. Mam nadzieję, że jeszcze uda nam się odegrać – mówi Aleksander Adamowskiprawdopodobnie w najbliższy poniedziałek zagramy z Orlą Wąsosz. Chcielibyśmy wziąć udział w Lubuskiej Lidze Oldboyów. Wszyscy jesteśmy za tym aby w niej zagrać. Rozmowy trwają. Myślę, że w przyszłym roku tego dokonamy i znów poczujemy sportową rywalizację – dodaje bez ukrywania emocji.

Chrobry pozostał w ich sercach.

Najlepsze, piłkarskie czasy już za nimi. Pomimo tego, wciąż nie przestają śledzić poczynań pomarańczowo-czarnych Osobiście ubolewam nad tym, że w pierwszym zespole nie ma wychowanków. Wciąż się mówi, że stawiamy na głogowską młodzież, a tymczasem ściągamy zawodników z zewnątrz. Jeszcze kilka lat temu mieliśmy ich całą grupę, a dziś mamy jednego, może dwóch– komentuje były piłkarz Chrobrego.

Oldboye Chrobrego Głogów spotykają się raz w tygodniu (poniedziałek 18:00) na stadionie Chrobrego Głogów S.A. Już w najbliższy (04.11.2013r) zmierzą się z Orlą Wąsosz. Wstęp bezpłatny. Serdecznie zapraszamy do śledzenia poczynań „historii” głogowskiej piłki nożnej.

Kliknij aby zobaczyć bramki z ostatniego spotkania!

Dodaj komentarz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.