Głogów: Potrzebował buteli wódki i telefonu

0
542
Arch.-2013-09-12-potrzebowal-wodki-i-telefonu-rozboj@Glogow@Glogow-01

Dozorem policyjnym i zarzutami, zakończyła a się dla 39 letniego mieszkańca Głogowa, jego niepohamowana chęć zabrania butelki wódki 56 – letniemu przechodniowi. Wszystko rozegrało się wieczorem 21 października w okolicy Izby Wytrzeźwień w Głogowie. Sprawca usłyszał zarzut usiłowania dokonania rozboju. Grozi mu za to kara od roku do 12 lat pozbawienia wolności.

39 – latek idąc ulicą zauważył przechodnia, który miał przy sobie półlitrową butelkę wódki. “W tym momencie sprawca postanowił, że koniecznie musi ona stać się jego własnością. Dotyczyło to zwłaszcza jej zawartości. Podejrzany zaczął się szarpać z posiadaczem butelki, a następnie doszło pomiędzy nimi do regularnej wymiany ciosów” – mówi Bogdan Kaleta z głogowskiej policji.

Efektem całego zajścia są obrażenia zarówno poszkodowanego 56 – letniego mieszkańca Głogowa jak i agresora. Agresor został zatrzymany podczas zajścia, przez policyjny patrol. W trakcie wzajemnej szarpaniny butelka wódki została rozbita. Okazało się również, że 39 – latek chciał odebrać pokrzywdzonemu telefon komórkowy. Na obecnym etapie 39 – letni mieszkaniec Głogowa usłyszał zarzut usiłowania dokonania rozboju, za który grozi kara od roku do dwunastu lat pozbawienia wolności.

Dodaj komentarz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.