Sukces głogowskiego ucznia w Biegu o Lampkę Górniczą

0
625
2013-10-21 - Barborkowy-Bieg-o-Lampke-Gornicza-(fot.D.Jeczmionka)-01-

Adrian Orłowski, uczeń klasy górniczej z Zespołu Szkół im. J. Wyżykowskiego, zdobył I miejsce w Barbórkowym Biegu o Lampkę Górniczą na dystansie 500 metrów. Bieg, którego organizatorem jest Regionalne Centrum Sportowe w Lubinie, odbył się po raz  28. W zawodach wzięło udział ponad 1100 osób, w tym bieg główny na 10km ukończyła rekordowa liczba 931 biegaczy i biegaczek. Oprócz biegu odbyło się też szereg akcji charytatywnych.

Barbórkowy Bieg o Lampkę Górniczą to impreza sportowo-rekreacyjna, która odbyła się już po raz dwudziesty ósmy. Jej organizatorem jest Regionalne Centrum Sportowe z Lubina.

Po raz pierwszy w konkurencji uczestniczyły szkoły ponadgimnazjalne kształcące przyszłych górników. W tej klasyfikacji startowało kilkadziesiąt osób. Zespół Szkół im. J. Wyżykowskiego reprezentowała 16-osobowa drużyna. I miejsce na dystansie 500 m, zdobył Adrian Orłowski, uczeń IV klasy Technikum Górniczego -“Najważniejsze było, żeby przebić się na samym starcie do czołówki, a później to już poszło bez większych problemów” –  mówi Adrian Orłowski, który ma już na swoim koncie także inne sukcesy “Jednym z większych moich osiągnięć to wygranie Crossa Straceńców w 2012 roku i obrona tego tytułu w 2013 r.”

W zawodach wzięło udział ponad 1100 osób, w tym bieg główny na 10km ukończyła rekordowa liczba 931 biegaczy i biegaczek. Zwycięzcami biegu okazali się: Artur Kozłowski (Sieradz) i Svetlana Kudlewicz (Białoruś). Wśród górników KGHM O/ZG Lubin najlepszy był Piotr Majewski przed Ireneuszem Jesionem i Pawłem Chorolewskim. Tradycyjnie oprócz biegu głównego były też sztafeta dyrektorska, sztafeta międzyzakładowa oraz bieg sztygarski

W niedzielę, 20 października, na stadionie Regionalnego Centrum Sportu w Lubinie, oprócz głównego biegu, odbyło się szereg akcji charytatywnych. Drużyna Szpiku działającą w KGHM, prowadziła rejestrację potencjalnych dawców szpiku. W trakcie imprezy zbierane były także nakrętki dla chorego Jasia Walosa, który urodził się bez kości piszczelowych. Ponadto na terenie imprezy prowadzona była sprzedaż cegiełek dla chorych dzieci z Zakładu Opiekuńczo-Leczniczego dla Dzieci w Jaszkotlu.

Dodaj komentarz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.