Sanden przyjmie głogowskich stażystów

0
560
2013-10-19-współpraca-samorzadu-powiatowego-z-sandenem@Glogowt@Glogow-01-

Starosta Rafael Rokaszewicz spotkał się wczoraj z przedstawicielami firmy Sanden. Spotkanie było okazją do rozmowy o współpracy, jaka istnieje między firmą a władzami samorządu powiatu głogowskiego. Sanden zamierza przyjąć na staż ok. 100 osób zarejestrowanych w Powiatowym Urzędzie Pracy. W polkowickiej firmie swoje praktyki zawodowe odbywają już uczniowie powiatowych jednostek edukacji zawodowej.

Starosta Głogowski Rafael Rokaszewicz uczestniczył wczoraj w uroczystościach otwarcia nowego budynku produkcyjnego firmy Sanden w Polkowicach. W najbliższym czasie zatrudnienie w zakładzie, z którym bardzo dynamicznie współpracuje samorząd powiatu głogowskiego, znajdą kolejni mieszkańcy Głogowa. – “Wiąże się to z porozumieniem, w myśl którego PUP wyśle na staże zawodowe do firmy ok. 100 osób. Z dużym prawdopodobieństwem można sądzić, że po ukończeniu sześciomiesięcznego stażu, osoby te będą miały szansę na stałe zatrudnienie w polkowickich zakładach” – informuje rzecznik Starostwa Powiatowego Bartek Adamczak.
Przypomnijmy, że obecnie około 30% pracowników tego zakładu to mieszkańcy Ziemi Głogowskiej. Kolejnym elementem współpracy jest działalność edukacyjna. W Sanden swoje praktyki zawodowe odbywają już uczniowie powiatowych jednostek edukacji zawodowej.

Sanden jest spółką wchodzącą w skład japońskiej korporacji, światowego producenta kompresorów do klimatyzacji samochodowych. Produkcja w zakładzie zlokalizowanym w Legnickiej Specjalnej Strefie Ekonomicznej w podstrefie w Polkowicach rozpoczęła się w 2005 roku. Rocznie w Polkowicach produkowane jest około 1,6 miliona kompresorów, dostarczanych do europejskich montowni największych producentów samochodów m.in. volkswagena, forda, volvo, jaguara.

 

Dodaj komentarz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.