Złodzieje zatrzymani dzięki pomocy świadków

0
373
Arch-2013-10-18-zatrzymanie-oszusta-przez-glogowska-policje@Glogow-01-

Głogowscy policjanci zatrzymali trzech mężczyzn, którzy z maszyn do gier usiłowali ukraść pieniądze na sumę prawie 1.200 zł. Złodzieje byli zaskoczeni pojawieniem się policjantów i próbowali uciec przez okno znajdujące się w pomieszczeniu. To zatrzymanie to również efekt właściwego działania świadków zdarzenia.

16 października, około godziny 23.00 oficer dyżurny głogowskiej Komendy został poinformowany, przez jednego z mieszkańców miasta, że trzech mężczyzn, prawdopodobnie usiłuje włamać się do automatów do gier. Ich specyficzne zachowanie zwróciło uwagę zaniepokojonych osób. Szybki kontakt z policjantami umożliwił szybką reakcją. Patrole, które były w pobliżu zostały skierowane w miejsce zdarzenia. To szybkie działanie pozwoliło na zatrzymanie niczego nie spodziewających się mężczyzn. Zaskoczeni włamywacze usiłowali uciec policjantom, przez okno znajdujące się w pomieszczeniu. Ale zaraz zostali zatrzymani. ” Wszyscy mieszkają w Głogowie i mają 30, 22 i 19 lat i są znani głogowskim policjantom już z poprzednich wyczynów” – mówi  nadkom. Bogusław Kaleta rzeczniki z Komendy Policji w Głogowie. Za kradzież z włamaniem grozi im kara pozbawienia wolności nawet  do lat 10.

“Warto podkreślić, że szybkie i sprawne zatrzymanie było możliwe dzięki skutecznej pomocy świadków tego zdarzenia i zachowaniu przez nich spokoju i „zimnej krwi” – dodaje Bogdan Kaleta.

Bardzo często właściwa reakcja osoby poszkodowanej czy też świadka w momencie zdarzenia, może doprowadzić do szybkiego zatrzymania sprawcy przez policjantów. Policjanci apelują, aby świadkowie przestępstwa nie zwlekali i dzwonili na alarmowy numer 997.

“Osoby będące świadkami lub ofiarami przestępstwa, często działają pod wpływem emocji. Jest to zupełnie zrozumiałe. W końcu taka sytuacja zdarza się w życiu przeciętnego człowieka niezwykle rzadko. Jest to jednak bardzo trudny i decydujący moment, kiedy nasze racjonalne działanie, może doprowadzić do szybkiego zatrzymania sprawcy” – mówi Bogusław Kaleta.

Policja informuje, jak zachować się w obliczu przestępstwa:

• Jeśli jest to możliwe natychmiast zawiadom policję dzwoniąc na numer pogotowia policyjnego 997 lub alarmowy 112.

• Przekaż krótką i zwięzłą informację o tym co widzisz, wskaż miejsce zdarzenia.

• Nie podejmuj działań, które były by dla ciebie niebezpieczne.

• Staraj się nie zacierać śladów działania przestępcy.

Dodaj komentarz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.