Przyszłość piłki ręcznej rośnie na naszych oczach

0
328

Przejdź do galerii zdjęć

We wtorkowe (15.10.2013) przedpołudnie w Szkole Podstawowej nr 12 odbył się Powiatowy Turniej Piłki Ręcznej o puchar ufundowany przez dyrektora wyżej wymienionej placówki. W zawodach wzięło udział 6 zespołów i blisko 100 chłopców z V i VI klasy szkoły podstawowej. Kto miał przyjemność uczestniczyć w turnieju z pewnością przekonał się na własnej skórze jak wiele dla dzieci znaczy sport. Walka, motywacja i emocje towarzyszyły do ostatnich sekund meczu finałowego. Nie zabrakło radości i smutku, które z całą pewnością kształtują charakter młodych ludzi.

Tylko w ten sposób wychowamy zastępców Bartka czy Michała Jureckiego.

Kto myśli, że turniej, w którym udział biorą dzieci jest tylko i wyłącznie zabawą ten mocno się myli. Na parkiecie nie zabrakło twardej walki, często na pograniczu zarówno gry faul jak i kar minutowych – Bardzo dobrze, że walczą. To powoduje, że dzieci się uczą. Można pół roku trenować, a jeden taki turniej ich więcej nauczy niż same treningi – komentuje Tadeusz Pyszka, trener SP10 i młodzików SPR-u Chrobry Głogów. Wygląda na to, że trenerzy doskonale wiedzą co robić, a my w przyszłości doczekamy się zespołu, który jak w latach 2005/2006 walczył będzie o najwyższe lokaty w ekstraklasie piłkarzy ręcznych – Jest wielu fajnych, walecznych chłopców, którzy już dysponują dużą sprawnością. Wygląda na to, że będziemy mieć w przyszłości dobre grupy juniorów, z których wyłonienie 3 późniejszych ekstra klasowców będzie sukcesem – zapowiada.

Wiążą przyszłość z piłką ręczną.

Czy zawodnicy w tym wieku mają świadomość, że okres, w który właśnie wchodzą jest bardzo ważny w ich sportowych karierach? Z całą pewnością wiedzą nad czym muszą pracować – Treningi pomagają nam ćwiczyć koordynację, celność i szybkość, które potrzebne są aby grać w piłkę ręczną – mówi Jakub Błach, zawodnik SP12 – To nie jest mój pierwszy turniej i mam nadzieję, że nie ostatni. Chciałbym zostać piłkarzem ręcznym, grać w Chrobrym, albo gdzie indziej – mówi Bartosz Szudzichowski.

Liga ma pomóc w kształtowaniu przyszłych mistrzów.

W Głogowie ruszyła Mała Liga chłopców urodzonych 2002 i 2003 r. – Chrobry Land. Rozgrywki prowadzone będą w formie turniejów raz w miesiącu.Inicjatorem tego pomysłu jest Wojciech ŁuczykWspólnie ustaliliśmy z trenerami i nauczycielami, że tworzymy terminarz ligi i regulamin. Celem jest propagowanie piłki ręcznej wśród dzieci i młodzieży. Zachęcanie do uprawiania sportu oraz dostarczanie radości z rywalizacji z rówieśnikami w duchu fair play.

Wyniku wtorkowego turnieju:

 Klasyfikacja końcowa :

 1 miejsce     SP 7

2 miejsce     SP 12

3 miejsce     SP Kotla

4 miejsce     SP 10

5 miejsce     SP 2

6 miejsce     SP Jerzmanowa

 

Najlepszy zawodnik turnieju: Eryk Szydełko SP 7

Najlepszy obrońca turnieju :  Filip Kordacki  SP 12

Najlepszy bramkarz turnieju :  Dawid Zaleśny SP Kotla

 

Wybrano najlepszych zawodników w poszczególnych zespołach :

SP 7 : Kryspin Trojanowski

SP 10 : Piotr Kaczmarek

SP Jerzmanowa : Aleksander Lasota

SP Kotla : Wojciech Nowaliński

SP 2  : Szymon Matela

SP 12     : Bartosz Szudzichowski

 

Dodaj komentarz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.