Gmina Głogów będzie płacić mniej za energię

0
531
2013-10-12-gmina Glogow-bedzie-placic-mniej-za-enegrie-(fot.D.Jeczmionka)-01-

Gmina Głogów wraz z ponad 150 innymi samorządami i instytucjami przystąpiła do grupy zakupowej energii elektrycznej na 2014 rok. Dzięki wspólnemu przystąpieniu do przetargu, opłaty za energię w przyszłym roku będą dużo niższe. W budżecie gminy zaoszczędzone zostanie nawet od 40 tyś. złotych.

We wrześniu odbyło się otwarcie ofert w przetargu nieograniczonym, w ramach grupy zakupowej organizowanej przez Gminę Miejską Lubin. Najkorzystniejszą ofertę złożyła spółka Tauron Dystrybucja z Krakowa.
W przyszłym roku Gmina Głogów będzie płacić po cenach przetargowych za energię do zasilania oświetlenia ulicznego, hydroforni i przepompowni ścieków, pomieszczeń Gminnego Ośrodka Kultury, przedszkola w Serbach, Zespołu Szkół w Przedmościu oraz siedziby urzędu gminy.  “W wyniku rozstrzygniętego przetargu będziemy mieli niższą cenę za energię niż w roku ubiegłym” – mówi Urszula Rutkowska, inspektor w referacie komunalnym urzędu gminy Głogów. Jak szacuje Urszula Rutkowska, dzięki korzystniejszym cenom uda się w przyszłorocznym budżecie zaoszczędzić około 40 tys. złotych.

Pozostając przy temacie energii elektrycznej, władze gminy wiejskiej Głogów  podjęły decyzję o  założeniu nowych punktów świetlnych – “Na terenie gminy Głogów zostaną założone punkty świetlne tam gdzie już jest kabel, więc dzięki temu poniesiemy tylko koszty zawieszenia opraw. O założenie opraw wnioskowali mieszkańcy gminy, oraz w miejscach, gdzie gmina uważała, że jest to potrzebne” – informuje Urszula Rutkowska.

Zakład energetyczny umieści nowe lampy z oprawami na słupach w 11 miejscowościach. 5 punktów, między innymi przy boisku sportowym, zostanie zamieszczone w Borku. W Bytniku powstaną 2 punkty, w  Kluczach 3, w Przedmościu na ulicy Młyńskiej – 2 punkty, w Ruszowicach na ul. Rubinowej – 3 punkty, w Serbach aż 5 – ul. Cicha, ul. Kwiatowa, ul. Ogrodowa. W Grodzicu  Małym, w Starych Serbach,  w Szczyglicach,w Turowie postawionych zostanie po jednym punkcie oświetleniowym, w Wilkowie założone zostaną 4, przy ul. Leśnej i Polnej. Łączny koszt zagęszczenia oświetlenia wyniesie blisko 44 tyś. zł.
Po zakończeniu zadania na terenie Gminy Głogów znajdować się będą 722 punkty oświetlenia ulicznego.

Dodaj komentarz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.