Zapowiedź: Chrobry Głogów – Bytovia Bytów

0
308
zdjęcie 2013-09-14-Kadra Chrobry Głogów-001
Kadra Chrobry Głogów

Już w jutro, piłkarze Chrobrego Głogów staną przed szansą przełamania złej passy – jeśli o takowej można mówić. Po fantastycznym starcie sezonu 2013/2014 (10 spotkań bez porażki) podopieczni trenera Ireneusza Mamrota polegli przed tygodniem w Jarocinie, z tamtejszym Jarotą (0-1). Liga szybko udowodniła, że każde potknięcie lidera jest przez resztę stawki skrupulatnie wykorzystywane. Chrobry Głogów ustąpił miejsca Warcie Poznań, która ma ten sam stosunek zarówno punktów jak i bramek, lecz tych strzelonych ma na swoim koncie więcej. Czy uda się w sobotę odzyskać „żółtą koszulkę” lidera? Cel minimum – 3 punkty.

Trzeba się przełamać.

Po zwycięstwie w 9 kolejce II ligi zachodniej nad Górnikiem Wałbrzych przyszedł moment kryzysu, który należy szybko zakończyć, jeśli oczywiście wciąż myśli się o pozostaniu w czołówce stawki. Przed dwoma tygodniami, na własnym boisku głogowianie bezbramkowo zremisowali z Zagłębiem Sosnowiec. Kilka dni później w Jarocinie doznali pierwszej porażki. Przed nami kluczowy moment. Jeśli jutro wygramy, przełamiemy się i znów do szatni wróci spokój. Jeśli polegniemy.. lepiej o tym nie myślmy.

W Bytowie nie tracą wiary.

Od kilku sezonów Bytovia Bytów plasuje się w czołówce ligi. W poprzednich rozgrywkach nasz jutrzejszy rywal okazał się „największym przegranym” rozgrywek, przegrywając awans w trzech ostatnich spotkaniach. Wszystko wskazywało na brak chęci awansu tego zespołu do wyższej klasy rozgrywkowej. Nic bardziej mylnego. W Bytowie nastroje są bojowe, a zarówno władze klubu jak i sympatycy oczekują walki o promocje do I ligi – Jeżeli wyjdzie się na murawę boiska z przeświadczeniem , że się nie pokona rywala , lepiej zająć się czymś innym , niż piłka nożna. Zwycięscy mówią , że zostawią serce na boisku i wygrają. Przegrani, że może się uda wygrać – komentuje jeden z internautów na oficjalnej stronie internetowej Bytovi Bytów.

Paweł Janas na ławce trenerskiej.

Z całą pewnością sobotnie spotkanie będzie podwójnie emocjonujące dla trenera Ireneusza Mamrota, który stanie naprzeciw byłemu szkoleniowcowi reprezentacji Polski – Pawłowi Janasowi. Choć ten swoje największe sukcesy ma już za sobą (udział w Mistrzostwach Świata), to z całą pewnością potrafi poukładać swój zespól, tak by ten napsuł krwi wiceliderowi. Zapowiada się niezwykle ciekawy pojedynek obu trenerów.

Chrobry Głogów – Bytovia Bytów

Sobota, 12.10.2013r godz. 18:00

PODZIEL SIĘ
Poprzedni artykułHonorowy Obywatel Gminy Kotla wybrany
Następny artykułSerialowy ambulans trafił do głogowskich ratowników
Mówią, że lokalny patriotyzm w dzisiejszych czasach do niczego nie prowadzi, a ja nie wyobrażam sobie życia w innym miejscu. Już od najmłodszych lat reprezentowałem barwy głogowskich klubów sportowych, wpychając nos wszędzie gdzie tylko się mieścił. Ciekawość pozwoliła mi być wszędzie tam gdzie coś się działo, a ludzie wokół mnie zawsze mieli świeże informacje. Jestem absolwentem Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej w Głogowie, ale to nie szkoła nauczyła mnie wiary i siły by zacząć zmieniać świat od siebie. Sport, edukacja i muzyka są w moim życiu postaciami pierwszoplanowymi, cała reszta to tło, którego poszczególne elementy, od czasu do czasu się uwypuklają. :)